Elex 3 nie trafi na rynek? Studio znane z serii Gothic i Risen może zostać zamknięte

Gry (plotka)
2264V
Elex 2 - główna grafika
Wojciech Gruszczyk | 17.01, 15:14

Piranha Bytes może być następnym studiem, które zmierzyło się z licznymi problemami i ostatecznie deweloperzy nie przetrwają. Jeśli najnowsze informacje zostaną potwierdzone, to niemiecki zespół znany z serii Gothic i Risen przestanie istnieć.

Już kilka dni temu pojawiły się plotki, według których Piranha Bytes mierzy się z problemami. Deweloperzy mieli zwolnić część zespołu, ale nadal mogliśmy mieć nadzieję, że firma przetrwa i będzie rozwijać między innymi Elex 3.

Dalsza część tekstu pod wideo

Niemiecka witryna Gameswirtschaft potwierdza, że już jesienią zeszłego roku pojawiały się doniesienia, według których Piranha Bytes może być następną ofiarą szwedzkiego holdingu Embracer. Jak wiadomo niemiecka firma została kupiona przez giganta w 2019 roku.

Jak się jednak okazuje – firma rozwijała tajemniczą produkcję, która miała zadebiutować dopiero w 2026 roku, ale podobno prace nad grą zostały wstrzymane. Jednocześnie niemiecki rząd miał wstrzymać dotację 5,5 mln euro na pozycję.

Twórcy w ostatnich miesiącach mieli jeszcze pracować nad WIKI6 – jest to kodowa nazwa Elex 3, ale produkcja ma trafić na rynek najwcześniej w 2026 roku.

To jednak nie koniec niepokojących sygnałów, ponieważ Piranha Bytes od listopada nie prowadzi już live-streamów, choć wcześniej firma systematycznie spotykała się z fanami, a jednocześnie strona została całkowicie odświeżona – teraz na witrynie znajduje się tylko logo oraz podstawowe informacje na temat studia.

Jak donosi GamesWirtschaft, Piranha Bytes może być ostatnią ofiarą zamknięcia przez Grupę Embracer.

Według plotek niemieckie studio, znane głównie z Gothic i Risen, może wkrótce zostać zamknięte. Na oficjalnej stronie widnieje już tylko logo studia.

Źródło: Gameswirtschaft.de

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper