Gwiazdor Max Payne i Alan Wake 2 nie żyje. Aktor James McCaffrey miał zaledwie 65 lat [Aktualizacja #1]

Gry
10185V
Max Payne x James McCaffrey
Wojciech Gruszczyk | 18.12.2023, 17:53

James McCaffrey przez lata miał okazję udzielać głosu znanemu bohaterowi gier Remedy Entertainment. Aktor jednak nie powróci w nadciągającym Max Payne 1+2 Remake, ponieważ zmarł w wieku 65 lat.

W zeszłym roku twórcy z Remedy Entertainment potwierdzili nawiązanie współpracy z Rockstar Games, na mocy której firma może rozwijać remake przygód Maxa Payne'a. Projekt wciąż znajduje się we wczesnej fazie, ponieważ deweloperzy kończyli prace nad Alan Wake 2 i rozwijają Control 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak jednak właśnie potwierdziło TMZ – James McCaffrey, aktor najbardziej znany z roli Maxa Payne'a, zmarł po walce z rakiem. Przedstawiciel gwiazdy potwierdził dziennikarzom, że gwiazdor produkcji Remedy Entertainment odszedł w niedzielę wieczorem w otoczeniu przyjaciół oraz rodziny.

TMZ potwierdziło, że u aktora zdiagnozowano szpiczaka plazmocytowego (szpiczak mnogi) – jest to choroba nowotworowa układu krwiotwórczego.

James McCaffrey był od lat związany z grami Remedy – jego głos mogliśmy usłyszeć nie tylko w trzech częściach serii Max Payne, ale także w Alan Wake (Tom Zane / Alex Casey / Kierowca), Control (Zachariah Trench) oraz właśnie w Alan Wake 2 (Alex Casey). Aktor pojawił się także w filmie „Max Payne” (Agent FBI Jack Taliente), a swoją karierę z kinem rozpoczął już w 1987 roku („Nowojorskie panienki są najlepsze" jako Maitre d').

W trakcie swojej kariery wystąpił w wielu filmach, między innymi: „Zamieniona tożsamość”, „Amerykański splendor”, „Piekielny obóz”, „One Fall”, „The Orphan Killer”, „Siła perswazji”, „Miłość w ciemności” czy też „Miasto mafii”.

[Aktualizacja #1]

Remedy wydało oświadczenie:

Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci naszego ukochanego przyjaciela i współpracownika Jamesa McCaffreya, kultowego głosu Maxa Payne'a i Alexa Caseya. Jego niezwykły talent nie tylko dał życie naszym postaciom, ale także wywarł trwały wpływ na naszą społeczność. Łączymy się w bólu z jego rodziną.

Źródło: TMZ

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper