Indiana Jones 5 już dostępny w Polsce na SVOD! Gdzie zobaczymy wielkie zakończenie serii?

Filmy/seriale
5135V
Indiana Jones 5
Iza Łęcka | 15.12.2023, 09:47

To nie jest idealny finał, który zadowoli wszystkich widzów, jednakże musimy zmierzyć się z pewną prawdą – Indy wyruszył na ostatnią misję w poszukiwaniu drogocennego skarbu. Najnowsze widowisko wyreżyserowane przez Jamesa Mangolda opuściło kina i znalazło się w streamingu, wzmacniając bibliotekę Disney+.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” zadebiutowało w połowie roku i wygenerowało ponad 383 mln dolarów, zyskując łatkę porażki finansowej. Szybko okazało się, że uzyskane rezultaty nie są wystarczające, bo samo wyprodukowanie nowej części (nie licząc marketingu) wyniosło 300 mln dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najnowsza przygoda Indy'ego nie odniosła aż tak oczekiwanego sukcesu w kinach, na co poniekąd mogły wpłynąć słabsze recenzje – tylko 69% recenzentów na Rotten Tomatoes poleca „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że historia uzyskała średnią 88% od ponad 10 tysięcy zweryfikowanych użytkowników.

Tym samym nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że film jest znakomitym podsumowaniem dla fanów, którzy mają pełną świadomość niedociągnięć całej serii, ale chłoną jej klimat oraz historię i jednocześnie pragną pożegnać Harrisona Forda w roli tytułowego, dziarskiego bohatera.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” jest już dostępny w Disney+. Na platformie korporacji Myszki Miki znajdziecie wszystkie przygody z tego uniwersum.

Źródło: Disney+

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper