Cyberpunk 2077 2.1 z metrem, wyścigami i romantycznymi spotkaniami! Ogromne nowości zmierzają do Night City

Gry
11178V
Cyberpunk 2077 Metro
Wojciech Gruszczyk | 01.12.2023, 16:50

CD Projekt RED właśnie zaprezentował aktualizację 2.1 do Cyberpunka 2077. Gracze będą mogli w końcu sprawdzić metro i twórcy tym samym spełnią wizję, którą zobaczyliśmy w pierwszym zwiastunie gry.

Temat metra w Cyberpunku 2077 pojawił się tuż po premierze, ponieważ gracze odkryli pliki, które potwierdziły, że deweloperzy pracowali nad możliwością publicznego transportu w Night City. Twórcy nie mogli zrealizować tej wizji na premierę, ale nadchodząca aktualizacja zaoferuje nową funkcję.

Dalsza część tekstu pod wideo

Metro trafi do Cyberpunka 2077. Deweloperzy przygotowali aż 19 stacji, a gracze będą mogli wykorzystywać transport jako punkty szybkiej podróży lub po prostu normalne doświadczenie. Night City otrzyma 5 linii metra – autorzy przygotowali właściwie stosowną mapę. Nowy transport będzie działać w Night City dopiero po sekwencji Konpeki Plaza – gracz otrzyma telefon od dyrektora metra.

To jednak nie koniec nowości – Cyberpunk 2077 zaoferuje graczom możliwość słuchania muzyki ze stacji radiowych w trakcie chodzenia po Night City. Pojawią się tutaj pewne ograniczenia (dialogi z ludźmi lub skryptowana muzyka), ale zainteresowani będą mogli cieszyć się ulubionymi kawałkami w nowych miejscach.

Twórcy poprawili także walki z bossami – w tym z Adamem Smasherem. Fani od lat narzekali na działania bossa i choć początkowo starcie z przeciwnikiem miało być „jedną z najbardziej intensywnych w grze”, to zdaniem CD Projekt RED pojedynek stał się memem. Deweloperzy postanowili odpowiednio zareagować.

CD Projekt RED potwierdził „romantyczne spotkania” – V otrzyma możliwość dzwonienia do swoich partnerów, by spotkać się i spędzić wolny czas razem.

W grze pojawią się także nowe pojazdy oraz walka na motocyklach – twórcy przygotowali aż pięć nowych motocykli oraz kolejny samochód (Porsche 911 Cabriolet). Autorzy zadbali także o pościgi samochodowe w misjach i w świecie. Cyberpunk 2077 otrzyma także „wyścigi samochodowe” – studio tak naprawdę pozwoli na powtórzenie rywalizacji z misji Beast in Me Claire, aby gracze mogli zdobywać nowe nagrody i uzyskać najlepsze czasy.

Pierwsze spojrzenie na nowy system Metro, który pojawi się w aktualizacji 2.1 #Cyberpunk2077.

Cyberpunk 2077 2.1 - podsumowanie informacji (wybrane nowości)

 • Podróżujcie metrem NCART - Przemierzajcie Night City z łatwością dzięki liniom metra Night City Area Rapid Transport. Przestańcie przejmować się korkami i podziwiajcie widoki dzięki 5 liniom metra zatrzymujących się na 19 stacjach. Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART.
 • Przenośne radio - To gratka dla wszystkich zabieganych audiofili w naszej społeczności! Dodaliśmy radioport, który pozwoli V słuchać radia przemierzając Night City pieszo lub metrem. Radioport ma regulowaną głośność i wyłączy się automatycznie w istotnych momentach — na przykład podczas rozmów.
 • Ulepszone walki z bossami - Dodaliśmy szereg ulepszeń do walki z bossami, między innymi do walki z Adamem Smasherem. Będzie ona teraz znacznie bardziej bezwzględna i ikoniczna, a sam Smasher będzie się lepiej dostosowywać do taktyk używanych przez graczy i używać Sandevistana — tak jak w Cyberpunk: Edgerunners.
 • Nie ma to jak zapach CHOOH2 o poranku!
  - Dodaliśmy masę nowych rzeczy dla wszystkich motomaniaków!
  - Nowe pojazdy, w tym nowe motocykle i prawdziwy klasyk: Porsche 911 w wersji cabrio!
  - Powtarzalne wyścigi samochodowe, które będą dostępne po ukończeniu wyścigu z Claire.
  - Bardziej immersyjna jazda motocyklami — w tym możliwość rzucania nożami podczas jazdy, pochylanie się, jazda na jednym kółku, a nawet salta!
  - Nowe pościgi samochodowe — jeśli zadrzecie z gangami robiąc zlecenia, to mogą chcieć później wyrównać rachunki!
  - Nowo otwarta autostrada.
 • Jeszcze lepsza dostępność Cyberpunka - W ustawieniach dodaliśmy nową zakładkę do której przenieśliśmy wszystkie istniejące funkcje dostępności i dodaliśmy kilka nowych. Chcecie uprościć interfejs? A może powiększyć czcionki? O wszystko zadbaliśmy! Więcej na temat dostępności znajdziecie tutaj.
Źródło: CD Projekt RED

Komentarze (221)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper