Furiosa: Saga Mad Max na pierwszym zwiastunie! Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w widowisku

Filmy/seriale
3726V
Furiosa: Saga Mad Max
Iza Łęcka | 01.12.2023, 07:00

George Miller powraca i zaprasza widzów na nową opowieść w dystopijnym uniwersum. Już w przyszłym roku zadebiutuje „Furiosa: Saga Mad Max”, a pierwszy zwiastun zapowiada emocjonujące wydarzenia.

„Mad Max: Na drodze gniewu” z 2015 roku zarobił ponad 375 mln dolarów w box office, a wyprodukowanie historii kosztowało 100 mln dolarów. Długo musieliśmy czekać na stworzenie kontynuacji, tymczasem Warner Bros. Pictures zaprezentowało pierwszy trailer widowiska koncentrującego się na młodej bohaterce.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Furiosa: Saga Mad Max” – jak sam tytuł wskazuje – to historia skupiona na postaci znanej z poprzedniej części. Furiosa doczekała się widowiska, lecz ze względu na czas wydarzeń (jest to prequel) w główną bohaterkę nie mogła wcielić się Charlize Theron. Anya Taylor-Joy („Gambit królowej”, „Menu”, „Ostatniej nocy w Soho”, „Emma”, „Split”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) została młodszą wersją potężnej wojowniczki, a u jej boku pojawił się Chris Hemsworth (Thor w Marvel Cinematic Universe, „Tyler Rake”, „Pajęcza Głowa”).

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

George Miller (zdobywca Oscara za „Happy Feet: Tupot małych stóp”, twórca serii „Mad Max”)  został nie tylko reżyserem, ale miał okazję współpracować z Nico Lathourisem („Mad Max: Na drodze gniewu”) nad scenariuszem.

Pierwszy zwiastun zapowiada intensywne wydarzenia, w trakcie których nie zabraknie walki, wybuchów oraz intensywnych pościgów. „Furiosa: Saga Mad Max” zadebiutuje na wielkim ekranie 22 maja.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper