Baldur's Gate 3 z grywalnym epilogiem i nowymi trybami! Gra jest lepsza na PS5 i PC dzięki wersji na Xboksa

Gry
3931V
BG3
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2023, 17:58

Larian Studios przygotowało kolejną aktualizację do Baldur's Gate 3. Twórcy dosłownie nie tracą czasu i ostatnie prace wykonane, by wprowadzić wielką przygodę na Xboksy, pozwoliły dopracować grę w wersji na PlayStation 5 i komputery osobiste.

W przyszłym tygodniu odbędzie się The Game Awards, podczas którego poznamy ostateczną datę premiery Baldur's Gate 3 na Xboksy Series X|S. Część graczy liczy na premierę-niespodziankę w trakcie imprezy, a nie brakuje osób, które wierzą w udostępnienie tytułu w ramach Xbox Game Pass.

Dalsza część tekstu pod wideo

W sprawie Baldur's Gate 3 wypowiedział się Michael Douse, który potwierdził, że Patch 5 będzie „naprawdę dobry”. Przedstawiciel studia spędził cały dzień na rozmowach z deweloperami i zespół jest „niesamowicie dumny” z wprowadzonych zmian. W trakcie prac podobno nie zabrakło momentów, podczas których studio mogło powiedzieć „w końcu to zrobiliśmy!”.

Dyrektor wydawniczy potwierdził także bardzo ciekawą sytuacjęopracowanie Baldur's Gate 3 na Xboksy Series X|S pomogło dopracować grę w wersji na PlayStation 5 i komputery osobiste:

Co więcej, ulepszenia wydajności pojawią się zarówno na PC, jak i PS5 ze względu na całą pracę włożoną w optymalizację dla Xboksa.

Więcej informacji na temat najnowszej aktualizacji Baldur's Gate 3 otrzymamy jutro, jednak gracze powinni przygotowywać 30GB wolnej przestrzeni na dyskach. Będzie to naprawdę spory patch.

Patch 5 zostanie wkrótce udostępniony! Ta aktualizacja będzie zajmować około 30 GB i wymaga około 130 GB wolnego miejsca do zainstalowania. Jeśli nie masz miejsca na zainstalowanie aktualizacji, zalecamy odinstalowanie BG3, a następnie ponowne pobranie poprawionej wersji.

Nie musieliśmy długo czekać na szczegóły, ponieważ Patch 5 został już opublikowany – fani mogą zapoznać się z grywalnym epilogiem. Studio podkreśla, że jest to „Ostatni Rozdział Twojej Przygody”. 

Akcja tego nowego, grywalnego rozdziału, umiejscowionego w obozie w High Hall, z widokiem na miasto, rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z historii Baldur’s Gate 3 i jest dostępny dla wszystkich graczy po załadowaniu gry przed końcową walką.

Deweloperzy przygotowali także dwa nowe warianty rozgrywki – Honour Mode (znacznie trudniejsza gra, ponad 30 usprawnień do wszystkich pojedynków z bossami, legendarny system akcji) oraz Custom Mode (pozwala wybrać „najlepsze dla siebie elementy rozgrywki”). 

Patch 5 poprawia także dostęp do ekwipunku, a studio wciąż pracuje nad „ulepszeniem pocałunków dla wszystkich romantycznych towarzyszy” – nowe animacje mają pojawić się wkrótce.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Baldur's Gate III.

Źródło: Cromwelp / larianstudios

Komentarze (153)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper