Bezczelne reklamy Ubisoftu z Assassin's Creed Mirage to „błąd techniczny”. Firma próbuje się tłumaczyć

Gry
1875V
Assassin's Creed
Wojciech Gruszczyk | 24.11.2023, 14:49

Gracze na konsolach Xbox i PlayStation natrafili na wielkie reklamy Assassin's Creed Mirage w innych grach francuskiej korporacji. Ubisoft postanowił zareagować i według oficjalnej informacji – był to wyłącznie błąd techniczny.

Wczoraj informowaliśmy o nietypowej sytuacji, która pojawiła się w grach Ubisoftu. Gracze przykładowo chcąc zobaczyć mapę w Assassin's Creed Odyssey, na dobry początek musieli zobaczyć wielką reklamę Assassin's Creed Mirage.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wielu klientów krytykowało podejście francuskiej korporacji, która dodała spot do płatnej produkcji – w końcu gracze musieli na początku zapłacić za przykładowo Assassin's Creed Odyssey, a następnie w tej cenie otrzymali dodatkowe reklamy.

Negatywne opinie przyniosły odpowiedni rezultat, ponieważ tematem zajął się Ubisoft, który w oświadczeniu dla redakcji The Verge stwierdził, że reklamy były wyłącznie... błędem technicznym.

Dowiedzieliśmy się, że wczoraj niektórzy gracze napotkali wyskakujące reklamy podczas grania w niektóre tytuły Assassin’s Creed. Było to wynikiem błędu technicznego, którym zajęliśmy się, gdy tylko dowiedzieliśmy się o problemie – mówi rzecznik Ubisoftu Fabien Darrigues w oświadczeniu dla The Verge.

Tom Warren nie kupuje takiego tłumaczenia, ponieważ redaktor The Verge nie wierzy, że nagle gra sama zaczęła dodawać reklamy, które w dodatku pojawiały się w konkretnych produkcjach i prezentowały materiały promujące Assassin's Creed Mirage, jednocześnie zachęcając do najnowszej oferty.

Ktoś z Ubisoftu musiał zakodować taką funkcję w grach z serii Assassin's Creed, by klienci mogli natrafić na reklamy.

W najbliższym czasie (w końcu zbliżają się święta) zobaczymy, czy ten „błąd techniczny” powróci.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Assassin's Creed Mirage.

Źródło: The Verge

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper