AMD szykuje potwora! Nowa karta oparta na mikroarchitekturze RDNA4, ze średniej półki już w 2024 roku [PLOTKA]

Technologie
2043V
AMD
Łukasz Musialik | 20.11, 18:41

AMD pracuje nad nową generacją kart graficznych opartych na mikroarchitekturze RDNA 4, która ma zadebiutować w 2024 roku. Według plotek, AMD planuje wprowadzić na rynek średniopółkową kartę graficzną, która ma być wydajniejsza od Radeona RX 7900 XT. 

Ledwo co opadł kurz po premierze kart AMD Radeon RX 7800 XT i 7700 XT, a już jesteśmy raczeni przeciekami na temat możliwych kart AMD RDNA 4. Chociaż przeciek jest naprawdę niewielki i może ulec zmianie (zwłaszcza na tym etapie), wczesne oznaki sugerują, że producent może szykować wysoce konkurencyjną kartę klasy średniej.

Dalsza część tekstu pod wideo

W temacie kart graficznych na ogólnych pozycjach króluje NVIDIA. Mimo to AMD zapełniło całkiem ciekawą niszę, produkując dobrej wydajnościowo karty w przystępnych pieniądzach. Z trudem konkuruje się z ofertą „Zielonych”, ale być może niedługo się to zmieni za sprawą RDNA 4.

Nowy procesor graficzny będzie rzekomo celował w średnią, a nie wysoką półkę. Spekuluje się, że cena detaliczna powinna wynieść około 400-600 USD - górna granica tej kwoty wydaje się bardziej prawdopodobna. Na koniec dodam, że może to być konkurencja dla NVIDIA GeForce RTX 4080 Super. Zbliżenie się do tego poziomu wydajności za kwotę mniejszą niż 600 dolarów byłoby ogromnym osiągnięciem dla AMD. Czekamy na więcej informacji!

Źródło: pcgamesn.com

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper