Nowe Igrzyska śmierci podbijają światowy box office

Filmy/seriale
1850V
 Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Łukasz Musialik | 20.11, 15:45

Premiera Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży odniosła sukces. Wszelacy analitycy sugerowali, a czasem wręcz byli pewni, że film zarobi ponad 100 milionów dolarów, kończąc tym samym tydzień. Jak się okazało, prawie im się udało. Zawiódł rynek USA, ale wynik nadgoniła reszta świata.

Film zajmuje obecnie pierwsze miejsce, zarabiając w weekend około 41,4 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. Reszta świata dobiła do 54,5 milionów dolarów. Wynik więc wynosi poniżej planowanego minimum, ale mimo to film odniósł sukces. Ludzie chętnie wybierają się do kina właśnie na tę pozycję szczególnie w Ameryce Łacińskiej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tym samym Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży deklasuje ubiegłotygodniowy Marvels. Co więcej, wygląda na to, że produkcja MCU będzie ich najgorzej sprzedającym się filmem, zarabiając na całym świecie (w ciągu 10 dni) zaledwie 161,3 miliona dolarów. Tym bardziej że trend jest wyraźnie spadkowy. Czyżby niewypał?

Zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądać za tydzień, ale najwyraźniej twórcy Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży odrobiły lekcję i z dnia na dzień wynik, który film osiągnął, będzie tylko lepszy. Wybieracie się może do kina na nowe Igrzyska?

Źródło: variety.com

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper