W sierpniu w kinach, dzisiaj debiut na HBO Max. Nowe widowisko DC w katalogu SVOD

Filmy/seriale
2791V
HBO Max logo
Iza Łęcka | 17.11.2023, 12:40

HBO czerpie garściami z bardzo okazałego portfolio Warner Bros. Discovery, choć platforma nie pozostaje obojętna na zmiany i oszczędności włodarzy koncernu. Systematyczne dodawanie wielkich produkcji WB do biblioteki platformy cieszy jednak subskrybentów – od dzisiaj możemy sprawdzić przygodę Błękitnego Skarabeusza.

Oferta HBO Max na drugą połowę listopada obfituje w szereg kinowych propozycji – sympatycy seansów w domowym zaciszu już niebawem zobaczą takie historie jak „65”, „Rycerze Zodiaku”, „Dzieciak rządzi” czy właśnie ostatnią pozycję z gatunku superbohaterskiego kina DC.

Dalsza część tekstu pod wideo

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy potwierdzenie, że „Blue Beetle” zmierza do HBO Max – od dzisiaj produkcja koncentrująca się na kolejnym superbohaterze DC jest już możliwa do zobaczenia na serwisie. Fabuła stworzona przez scenarzystę Garetha Dunnet-Alcocera opowiada o młodym, pełnym nadziei chłopaku o imieniu Jaime, który niespodziewanie otrzymuje wielką moc, stając się Błękitnym Skarabeuszem.

Pierwszy superbohater w rodzinie Reyes
#BlueBeetle zadebiutuje w HBO Max już 17 listopada.

Wszelkie zawirowania w kinowym uniwersum DC i ogólnie niska rozpoznawalność herosa nie sprzyjały jednak popularność nowego widowiska. „Blue Beetle” nie porwał milionów widzów, zaliczył mierny start i szybko został okrzyknięty „najmniej dochodową kinową premiera w historii DCEU” - nie możemy jednak zapominać, że ci odbiorcy, którzy zawitali na salach kinowych, docenili efekty prac reżysera Angel Manuel Soto i niezwykle przyjemną kreację Xolo Maridueny (średnia poleceń od widzów na Rotten Tomatoes wynosi 92%).

W światowym box office produkcja pozyskała jedynie 129,3 mln dolarów, co w żaden sposób nie nadrobiło budżetu wynoszącego 130 mln dolarów.

Źródło: HBO Max

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper