Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2014 18:01
Activision porzucił markę True Crime
734V

Activision porzucił markę True Crime

Pewnie wielu naszych czytelników dobrze pamięta serię True Crime. Jeśli czekacie na kolejną produkcję z tego uniwersum, to mamy dla Was złą wiadomość. 

True Crime: Streets Of L.A. zadebiutował na rynku w 2003 roku i zebrał wiele pozytywnych opinii. Dziennikarze docenili ciekawy świat oraz główny wątek. Po dwóch latach na rynek trafił True Crime: New York City, który otrzymał odrobinę gorsze noty, jednak mimo to miłośnicy gatunku wciąż wyczekują na trzecią odsłonę.

Lata mijały i dopiero United Front Games postanowiło kontynuować opowieść – gra w Hongkongu została anulowana przez Activision, ponieważ według opinii przedstawicieli korporacji „nie była wystarczająco dobra”. W 2011 roku Square Enix ogłosiło, że wyda tytuł kanadyjskiego studia, jednak Japończycy nie nabyli praw do marki True Crime i z tego powodu gra otrzymała nowy tytuł – Sleeping Dogs.

Od premiery drugiej odsłony minęło już 9 lat, a my nadal nie mamy dobrych informacji dla miłośników tego uniwersum. Dokładnie 19 grudnia 2014 roku znak towarowy True Crime wygasł.

W tej sytuacji nie wiemy, czy kiedykolwiek korporacja zarządzana przez Erica Hirshberga powróci do tej serii. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/12/30/activision-abandons-trademark-for-true-crime-series-trademark-expiration-leaves-series-future-unclear/

Tagi: