John Wick w wersji anime? Prace nad animowaną serią trwają od jakiegoś czasu

Filmy/seriale
777V
John Wick 4
Kajetan Węsierski | 12.11.2023, 13:30

Anime jest tym elementem popkultury, który z roku na rok zdaje się coraz pewniej zasiadać w mainstreamie. Choć jeszcze dwie dekady temu w wielu miejscach na świecie było to hobby raczej niszowe, to dziś ma ogromną siłę. A wyniki oglądalności japońskich animacji i sprzedaży mang, na których owe serie się opierają, robią ogromne wrażenie nawet na innych działkach kultury popularnej. 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej marek przebywa odwrotną drogę, niż tę, która jakiś czas temu stała się popularna. O filmach i serialach aktorskich na bazie anime wszyscy dobrze wiemy i jesteśmy w stanie przytoczyć mnóstwo przykładów, ale... Coraz głośniej jest o różnych "franczyzach", które przerabia się na anime. Tak było jakiś czas temu m.in. z "Cyberpunk: Edgerunner"

Dalsza część tekstu pod wideo

A teraz wiele wskazuje na to, że także John Wick doczeka się własnego anime. Zgodnie z wywiadem, którego nie tak dawno udzielił jednemu z podcastów Chad Stahelski. Zdradził on, że coś się w tej kwestii rzeczywiście dzieje i jest duża szansa, że widzowie dostaną anime bazujące na filmowym uniwersum, w którym główne skrzypce gra Keanu Reeves: 

Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym projektem. Cieszymy się bardzo, ponieważ tworzymy... japońskie anime, a ja uwielbiam japońskie anime. Chcemy stworzyć wszystkie te wspaniałe opowieści, które anime potrafią przedstawić lepiej niż my, i rozbudować nasz świat poprzez serial telewizyjny. Nadal będziemy zaspokajać wymagania. I nadal będziemy się świetnie bawić.

Źródło: Comic Book

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper