Strajk w Hollywood zakończony! Deadpool 3, Gladiator 2 i Venom 3 będą realizowane „jak najszybciej”

Filmy/seriale
1380V
Deadpool 3
Iza Łęcka | 09.11.2023, 09:05

Po 118-dniowym strajku aktorów i 148-dniowym strajku scenarzystów, Hollywood wraca do życia. Kluczowe wytwórnie nawiązały porozumienie ze wszystkimi stronami konfliktu, dzięki czemu zespoły odpowiedzialne za wyczekiwane widowiska będą mogły w najbliższym czasie powrócić na plany filmowe.

Bardzo długo czekaliśmy na tę wiadomość – Gildia Amerykańskich Scenarzystów doszła do porozumienia z korporacjami już kilka tygodni temu, jednakże powrót do prac nie był możliwy ze względu na protest aktorów. Twórcy scenariuszy byli solidarni wobec swoich kolegów po fachu, co poskutkowało następnymi opóźnieniami. Uczestnicy doszli jednak do porozumienia.

Dalsza część tekstu pod wideo

W rezultacie jeszcze „w tym tygodniu lub w najbliższej przyszłości” na plan powrócą aktorzy z „Deadpool 3” – aktualnie Shawn Levy zdołał nakręcić 50% produkcji z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem, lecz oczekiwania są spore. W końcu może to być jedna z najgłośniejszych propozycji Marvel Cinematic Universe w 2024 roku.

Aktorzy przystąpią także do prac nad „Gladiatorem 2” oraz „Sokiem z żuka 2” – ta druga opowieść potrzebuje zaledwie 2 dni do realizacji wszystkich niezbędnych zdjęć. „Juror 2” w reżyserii Clinta Eastwooda również zostanie dokończony w zaledwie „kilkanaście dni”, a jednocześnie na plan trafią twórcy „Venoma 3”. Opowieść o potężnym przeciwniku Spider-Mana zaliczyła jednak opóźnienie i trafi do kin dopiero 8 listopada 2024 roku.

Prace nad 2. sezonem „The Last of Us” miały rozpocząć się pod koniec 2023 roku, lecz strajk bezpardonowo wpłynął na plany HBO – redakcja Deadline podaje, że dla Pedro Pascala priorytetem jest dokończenie prac nad „Gladiatorem 2”, a dopiero później aktor będzie mógł realizować historię czerpiącą garściami z uniwersum Naughty Dog.

Na początku 2024 roku prace na planach mają rozpocząć „Tron 3”, „Minecraft” (w rolą Jasona Momoa, a w reżyserii Jareda Hessa, premiera 4 kwietnia 2025 roku), „Mortal Kombat 2”, „Good Fortune” (z Keanu Reevesem i Sethem Rogenem) i „Sunflower” (thriller w reżyserii Mishy Green).

Opracowanie „Superman Legacy” od Jamesa Gunna ma potrwać „całe lato”, by widowisko mogło wylądować w kinach 11 czerwca 2025 roku. „Spider-Man: Beyond the Spider-Verse”, czyli trzecia część znakomitej animacji, również może być ponownie realizowana, a niezbędne są nagrania sekwencji dialogowych przez aktorów głosowych. Sony jednak usunęło film z harmonogramu premier.

Źródło: Deadline.com

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper