Płatny Facebook i Instagram w Polsce od dzisiaj. Znamy cenę

Technologie
18733V
Facebook
Wojciech Gruszczyk | 07.11, 13:36

Już dzisiaj pierwsi użytkownicy Facebooka i Instagrama w Polsce otrzymali powiadomienie o możliwym wykupieniu płatnej subskrypcji. Opcja pozwoli im uniknąć reklam, co jednak w przyszłości może spowodować wiele negatywnych sytuacji dla klientów, którzy nie zamierzają płacić za „lepszą” wersję serwisu.

Pod koniec zeszłego miesiąca informowaliśmy o pomyśle Mety – serwis postanowił wprowadzić płatną opcję dla użytkowników, którzy nie chcą oglądać reklam. Korporacja uruchomiła usługę w kolejnych krajach i od dzisiaj użytkownicy w Polsce mogą skorzystać z nowej opcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeden z naszych użytkowników (dzięki Wojtek!) otrzymał właśnie powiadomienie, w którym Meta zachęca go do wykupienia subskrypcji – zainteresowany za 59,99 zł może pozbyć się reklam. Opcja będzie o kilka złotych tańsza po wykupieniu opcji przez przeglądarkę.

Aktualnie w tej cenie użytkownicy otrzymają Facebooka i Instagram bez reklam, ale na początku przyszłego roku firma będzie chciała dodatkowe 6 euro (26 zł) lub 8 euro (35 zł na urządzeniach mobilnych) dla klientów, którzy chcą korzystać z obu serwisów bez materiałów sponsorowanych.

Warto przypomnieć, że to nie koniec płatnych opcji na Facebooku i Instagramie – użytkownicy za 65 zł na miesiąc mogą zweryfikować swoje konta, by obok nazwiska posiadać znaczek, zwiększyć ochronę konta, otrzymać unikatowe naklejki i otrzymać potrzebne wsparcie.

 W rezultacie chcąc korzystać z Facebooka bez reklam ze zweryfikowanego konta musimy płacić 124,99 zł na miesiąc. Już teraz pojawiają się teorie, według których osoby korzystające z serwisów bez subskrypcji będą mierzyć się z masą reklam i trudno będzie im wyłapać normalne wiadomości.

undefined

Źródło: Informacja od czytelnika - dzięki Wojtek

Komentarze (114)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper