PS5 i PS4 bez wsparcia X (Twitter). Sony rezygnuje z platformy

Gry
3787V
PlayStation X (Twitter)
Wojciech Gruszczyk | 06.11.2023, 20:35

Sony właśnie potwierdziło „ważne zmiany w społeczności PlayStation”. Gracze po włączeniu konsoli otrzymują systemowy komunikat, który potwierdza, że japońska korporacja nie zamierza dalej wspierać X (Twitter). Integracja zostanie wyłączona w przyszłym tygodniu.

Sony to kolejna korporacja, która nie zamierza dłużej płacić X (Twitter) za współpracę. Jest to związane z działaniami Elona Muska – miliarder od momentu przejęcia platformy szokuje użytkowników swoimi kolejnymi ruchami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Posiadacze PS5 i PS4 mogą jedynie do 13 listopada wysyłać materiały (screeny, fragmenty rozgrywki) na X (Twitter) przez system konsoli PlayStation. Od następnego dnia ta funkcja nie będzie już dostępna, więc zainteresowani nie otrzymają także możliwości wrzucania automatycznych wiadomości prezentujących zdobywane trofea.

Od 13 listopada 2023 r. integracja z serwisem X (wcześniej znanym jako Twitter) nie będzie już działać na konsolach PlayStation 5 i PlayStation 4. Obejmuje to możliwość przeglądania dowolnej zawartości opublikowanej na X na PS5/PS4, a także możliwość publikowania i przeglądania zawartości, trofeów i innych działań związanych z rozgrywką na X bezpośrednio z PS5/PS4 (lub połączyć konto X, aby to zrobić). 

Trudno powiedzieć, jak wielu użytkowników PlayStation nadal korzysta z wrzucania swoich materiałów na X (Twitter), ale szczerze mówiąc nie jestem specjalnie zaskoczony, że Sony postanowiło zrezygnować z tej funkcji. W swoim czasie pojawiły się przecieki, według których Elon Musk znacząco zwiększył opłaty dla korporacji zewnętrznych, które chcą, by ich urządzenia lub aplikacje posiadały pełną integrację z jego serwisem.

Źródło: Wario64

Komentarze (135)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper