Roger Żochowski Roger Żochowski 24.12.2014 18:30
Nowy Suikoden, Virtua Fighter, Xenosaga w HD i exy na PS4 - plotka goni plotkę
1478V

Nowy Suikoden, Virtua Fighter, Xenosaga w HD i exy na PS4 - plotka goni plotkę

Czym byłby świat gier wideo bez plotek. Nie tak dawno na serwisie NeoGaf jeden z tzw. "insiderów" podzielił się nadchodzącymi zapowiedziami. Czas przyjrzeć się, które z nich faktycznie mają szansę na realizację. 

Serwis DualShockers, który zamieścił newsa zarzeka się, że osoba związana z przeciekiem (niejaki Verendus), jest wiarygodna i wie o czym pisze. Zalecałbym jednak póki co podchodzić do tych wieści z dystansem.
 
Zacznijmy od nowinek, które faktycznie mają spore szanse na realizację. Według informatora z forum NeoGaf w przyszłym roku na rynek trafią odświeżone wersje Final Fantasy XII, jedna ze starszych odsłon Dragon Questa oraz trylogia Xenosagi. Wszystkie te produkcje obowiązkowo ze znaczkiem HD. Podobne plotki przewijały się już wcześniej w informacjach prasowych, więc są w miarę wiarygodne. Zwłaszcza w przypadku Final Fantasy XII. Square Enix na potęgę remasteruje swoje hity z PS2, więc wydanie odświeżonej dwunastki jest tylko kwestią czasu.
 
Kolejne doniesienia mówią o tym, że Sega pracuje w pocie czoła nad nową odsłoną Virtua Fighter. Wbrew pozorom jest to całkiem realne. To wciąż silna i znana marka, która aż prosi się o kontynuację. Zwłaszcza, że takie serie jak Tekken, Street Fighter czy Mortal Kombat doczekają się wkrótce kolejnych odsłon. Czy rok 2015 będzie rokiem bijatyk?
 
Kolejne wieści są już mniej wiarygodne, choć do science fiction też im daleko. Według Verendusa Konami pracuje nad kolejnym Suikodenem, ale jest on we wczesnej fazie produkcji i usłyszymy o nim dopiero w 2016 roku. Chciałbym w to wierzyć, ale słaba sprzedaż ostatnich przenośnych odsłon raczej nie daje takich nadziei. Podobno powstaje też nowa gra o Supemanie, kolekcja MGS na PC (w to akurat jestem w stanie uwierzyć), spin-off Final Fantasy na konsole, oraz nowe exy na systemy Sony od Segi oraz dużego japońskiego dewelopera. W tym drugim tytule sporą rolę mają odegrać potwory, maszyny i elementy RPG. 

Ile z tych rewelacji zostanie potwierdzonych? Cóż, czas pokaże. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/12/23/ne-suikoden-final-fantasy-xii-and-xenosaga-hd-new-playstation-exclusives-and-more-teased-by-insider/

Tagi: Metal Gear Solid suikoden virtua fighter xenosaga