Gran Turismo 7 Spec II z mnóstwem nowości! Integracja GT Sophy, wyzwania, split-screen dla 4 graczy i więcej

Gry
5568V
Gran Turismo 7 Spec II
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2023, 14:21

Polyphony Digital właśnie potwierdziło szczegóły „największej w historii” aktualizacji do Gran Turismo 7. Deweloperzy Po ponad roku od premiery przygotowali dużą zawartość, która trafi do wszystkich graczy za darmo.

Już w zeszłym tygodniu Polyphony Digital zwiastowało duże nowości zmierzające do Gran Turismo 7 i właśnie otrzymaliśmy wszystkie szczegóły. Deweloperzy przygotowali sporo atrakcji, które powinny zainteresować wielu fanów IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aktualizacja 1.40 nazwana przez deweloperów „Spec II” zadebiutuje 2 listopada i zaoferuje graczom między innymi nowe intro – włączając Gran Turismo 7 zobaczymy wcześniej niedostępny opening, który najwidoczniej przygotuje fanów Gran Turismo na następne atrakcje.

W Gran Turismo 7 pojawi się siedem nowych samochodów – społeczność będzie mogła rozbudować swoje garaże o bardzo zróżnicowane pojazdy:

  • Dodge Charger R/T 426 Hemi '68
  • Dodge Challenger SRT Demon '18
  • Lexus LFA '10
  • Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II '91
  • NISMO 400R '95
  • Porsche 911 GT3 RS (992) '22
  • Tesla Model 3 Performance '23

Gran Turismo 7 Spec II - nowe samochody - wszystkie auta

W Gran Turismo 7 pojawi się także nowy tor nazwany „Lake Louise” – jest to śnieżna lokacja z siedzibą w Kanadzie. Deweloperzy podkreślają, że jest to „długo oczekiwany dodatek śnieżnego toru do oferty”. Warto zaznaczyć, że chcąc jeździć po nowej lokacji niezbędne jest wyposażenie samochodu w odpowiednie opony.

To jednak nie koniec, ponieważ w GT Cafe znajdziemy także trzy nowe „dodatkowe menu”:

  • [Extra Menu No. 31] 'Collection: Road-Going Racers' (poziom kolekcjonerski 30 i wyższy)
  • [Extra Menu No. 32] 'Collection: Lexus' (poziom kolekcjonerski 34 i wyższy)
  • [Extra Menu No. 33] 'Collection: Red Bull X Series' (poziom kolekcjonerski 49 i wyższy)

Polyphony Digital stworzyło także „mnóstwo nowych wyzwań”, czyli „Wyzwania Tygodniowe”, które zmienią sposób korzystania z World Circuits.

"World Circuits", w którym można wziąć udział w wielu różnych wyścigach w Europie, obu Amerykach i Azji, zostanie znacznie rozwinięty. W Spec II zostanie dodanych pięć wyścigów na poziomie "Standard" i dwa na poziomie "Expert", a "Arcade Race" zostanie przekształcony w "Quick Race" i będzie łatwiejszy w użyciu. Oprócz standardowych kierowców SI, w wersji na PS5 będzie można ścigać się z "Gran Turismo Sophy", prototypowym wyścigowym SI, nad którym prace wciąż trwają. Pojawi się nowe menu "Katalog wydarzeń", które pozwoli ci łatwo wyszukiwać i dołączać do wyścigów z listy, a także nowa funkcja "Cotygodniowe wyzwania", która będzie przyznawać nagrody za ukończenie wszystkich wyścigów. Menu cotygodniowych wyzwań pojawi się po obejrzeniu filmu końcowego, a wydarzenia będą się zmieniać co tydzień.

Gran Turismo 7 otrzyma także nowe wydarzenie „Licencja Master”, które pozwoli graczom nauczyć się podstaw jazdy sportowej. Natomiast „Meeting Place” zostanie zamienione na „Paddocks”, który ma symulować parking do samochodów.

Na podzielonym ekranie będzie mogło ścigać się maksymalnie czterech graczy (tylko PS5) – dotychczas tylko dwie osoby mogły sprawdzać grę.

Tryb wieloosobowy „2P Split Screen” zostanie zaktualizowany, aby pomieścić maksymalnie czterech graczy. Możesz podzielić pojedynczy ekran na cztery sekcje, aby maksymalnie czterech graczy mogło ścigać się razem na tym samym monitorze lub telewizorze (tylko na PS5). Zaktualizowany lokalny tryb wieloosobowy umożliwia zmianę samochodów w menu przed wyścigiem, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż kiedykolwiek. Każdy gracz musi posiadać indywidualny kontroler, aby móc brać udział w wyścigach na podzielonym ekranie.

Twórcy poprawią tworzenie zdjęć, a nawet w grze pojawi się nowe punkty Scapes – „Polyphony Digital Tokyo Office” oraz „Player's Favourites”. W Gran Turismo 7 znajdziemy nawet nowy pulpit nawigacyjny, w którym będziesz mógł uzyskać przegląd postępów w grze.

Gran Turismo 7 Spec II - split-screen dla 4 graczy

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Gran Turismo 7.

Źródło: Polyphony Digital

Komentarze (140)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper