Roger Żochowski Roger Żochowski 22.12.2014 13:05
Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece - crossover kultowych anime trafi na Zachód!
2722V

Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece - crossover kultowych anime trafi na Zachód!

Właściciele konsol Sony gustujący w anime mają powody do zadowolenia. Do Sieci trafiła własnie informacja, że jeden z najciekawszych crossoverów zbierających w jednej grze bohaterów z najbardziej znanych serii anime, trafi na Zachód. 

Gra doczeka się rozszerzonego wydania względem japońskiej wersji i trafi na Zachód pod tytułem J-Stars Victory VS+. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że odbędzie się ona latem przyszłego roku. Pierwotnie tytuł trafił na PS3 i PSV w marcu 2014 roku, ale z tego co możemy przeczytać dopasiona edycja zawita także na PS4. Głównym trybem gry jest fabularny J-Adventure, którego akcja toczy się w uniwersum będącym połączeniem światów z mang publikowanych na łamach Jumpa. Raz na 45 lat odbywa się w nim turniej, który ma wyłonić najsilniejszego. Scenariusz podzielony jest na cztery części skupiające się na czterech grupach zawodników. W grze znajdziemy 52 postacie z 32 serii Jumpa - 39 z nich jest grywalnych, a 13 może nas wesprzeć w trakcie pojedynków. Reprezentowane mangi to m.in. Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece, Dr. Slump, Fist of the North Star, Toriko, Saint Seiya, JoJo’s Bizarre Adventure, Rurouni Kenshin i wiele więcej. Łącznie znajdziemy tu postacie z blisko 30 światów.
 
Walki w J-Stars rozgrywają się w całkowicie trójwymiarowym środowisku, a znaczenie w ich trakcie ma geografia terenu, z której warto robić użytek. W starciach bierze udział bierze po kilku zawodników i żeby wygrać musimy napełnić wskaźnik WIN składający się z trzech części - jedna część to jeden pokonany rywal.

 
Dostępne w grze postacie mają do dyspozycji różne rodzaje ataków: zwykłe, specjalne (power attacks), obszarowe oraz te wykańczające oponenta. Od zwykłych zaczynamy klepanie comba, specjalne są silniejsze i pozwalają przebić blok rywala, obszarowe rażą przeciwników znajdujących się w pewnej odległości, a ostatni typ nie wymaga chyba wyjaśnień. Ogarnięcie wszystkich jest niezbędne, by poczynić postępy.
 
Oprócz J-Adventure, w którym, jak wspomnieliśmy, do wyboru są cztery scenariusze, a kolejnych rywali pokonujemy podróżując po mapie świata, jest jeszcze Victory Road, tryb z wyzwaniami, oraz nie narzucający nam żadnych ograniczeń Free Battle, gdzie możemy pograć z drugą osobą - lokalnie lub przez sieć.

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2014/12/j-stars-victory-vs-coming-west-in.html

Tagi: bleach dragon ball j-stars victory vs namco bandai naruto one piece