Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2014 19:31
Street Fighter V śmiga na Unreal Engine 4 - Epic Games pomaga w pracach
847V

Street Fighter V śmiga na Unreal Engine 4 - Epic Games pomaga w pracach

W zeszły weekend mogliśmy zerknąć na pierwszą oficjalną walkę z Street Fighter V. Deweloperzy zdradzili, że produkcja korzysta z silnika Unreal Engine 4, a przedstawiciele Epic Games pomagają przy tworzeniu pozycji. 

Po zaprezentowaniu pierwszej walki (tutaj możecie zobaczyć starcie) wielu graczy stwierdziło, że produkcja nie prezentuje oczekiwanego przeskoku w grafice i pewnie deweloperzy korzystają z silnika, który napędzał ostatnie odsłony z tej serii.

Prawdopodobnie właśnie z tego powodu przedstawiciele Capcomu postanowili wypowiedzieć się na temat prac nad Street Fighter V. Tak sytuację skomentował producent pozycji – Bocham Kim:

„Naszym celem przy next-genowym Street Fighterze jest przygotowanie naszej ukochanej bijatyki i dostosowanie jej w najlepszy możliwy sposób do oczekiwań naszych fanów. Chcąc spełnić te obietnice, wiemy, że musimy korzystać z najlepszych technologii, dlatego współpracujemy z Epic Games i napędzamy Street Fighter V za pomocą Unreal Engine 4.”

Trzy słowa w temacie powiedział również przedstawiciel japońskiego oddziału Epic Games – Taka Kawasaki:

„Okazja, aby pomóc zespołowi tworzyć nowy tytuł przy pomocy Unreal Engine 4, to dla nas wielki zaszczyt, ja nie mogę być bardziej dumny.”

Jest to na pewno dobra wiadomość dla miłośników serii.  

Źródło: http://www.polygon.com/2014/12/18/7415585/street-fighter-5-unreal-engine-4

Tagi: Capcom epic games Street Fighter V unreal engine 4