Spider-Man 2 to faktycznie „nowa jakość”? Digital Foundry sprawdza najnowszą produkcję Sony

Gry
4216V
Spider-Man 2 Venom
Wojciech Gruszczyk | 16.10.2023, 20:08

Od kilku godzin możecie zapoznać się z naszą recenzją Spider-Mana 2, w której chwalę między innymi historię oraz grafikę. Specjaliści z Wielkiej Brytanii postanowili zmierzyć się z technologią Insomniac Games i John Linneman potwierdza kilka pozytywnych informacji.

Spider-Man 2 to najnowsza propozycja PlayStation, ale jednocześnie pierwsza przygoda Insomniac Games w świecie Spider-Mana opracowana z myślą o PlayStation 5. Twórcy mogli wykorzystać potencjał narzędzi, by podkręcić jakość grafiki. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy Sony zdecydowali się umiejscowić wydarzenia w znanym świecie, więc choć mapa została powiększona, to jednak tak naprawdę dopiero bezpośrednie porównanie z poprzednimi przygodami Petera Parkera i Milesa Moralesa zapewnią lepszy wgląd w pozycję.

Spider-Man 2 oferuje większą liczbę mieszkańców na chodnikach oraz samochodów na ulicach, deweloperzy poprawili poziom szczegółów, których jest teraz znacznie więcej na przykładowo budynkach, a zarazem możemy liczyć na większe pole widzenia.

Digital Foundry potwierdza ulepszoną okluzję, a ponadto cała produkcja czerpie garściami z dysku SSD, by gracze mogli płynnie przemieszczać się po świecie. W nowej przygodzie nie zabrakło także odbić opartych na ray tracingu – dwa oferowane tryby działają w rozdzielczości od 1440p do 4K. Gracze mogą także wybrać tryb 120Hz oraz VRR. 

Oznacza to, że w trybie wydajności liczba klatek na sekundę może przekraczać 60 fps, zwykle 65–80 klatek, podczas gdy w trybie jakości zwykle wynosi 40–60 fps. Podczas korzystania z trybu wydajności bez limitu rozdzielczość gry może spaść do absolutnego minimum 936p w najgorszym przypadku, ale w innych trybach nie spadnie do tego poziomu.

Digital Foundry chwali również ray tracing czy też dopracowany dźwięk. Dziennikarz napotkał podczas gry na jeden błąd i trochę narzeka na jeden z początkowych etapów, podczas których dwójka bohaterów mierzy się z dużym bossem. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: Eurogamer.net

Komentarze (177)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper