Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.12.2014 12:03
Inwazja japońskich tytułów na PlayStation - sprawdźcie co trafi do Europy!
1720V

Inwazja japońskich tytułów na PlayStation - sprawdźcie co trafi do Europy!

Mamy serię dobrych wiadomości dla osób czekających na japońskie, niskobudżetowe tytuły. Wydawcy potwierdzili, że wydadzą m.in. Disgaea 5 i The Awakened Fate Ultimatum w Europie i USA.

Zacznijmy od Disgaea 5. NIS America potwierdziło, że na to taktyczne RPG poczekamy do jesieni 2015 roku w Europie. Gra pojawi się w sprzedaży na PS4 w pudełkach i cyfrowej dystrybucji.

Drugim tytułem, który zmierza na rynki zachodnie jest Tokyo New World Record: Operation Abyss. Ponownie wysiłku wydawniczego w Europie i USA podjęło się NIS America. Gry możemy spodziewać się już na wiosnę 2015 roku, na PlayStation Vita. Tytuł dostaniemy w wersji pudełkowej i w wydaniu cyfrowym.


Kolejna gra to kontynuacja udanego The Guided Fate Paradox. W tym przypadku możemy już mówić o konkretnej dacie premiery w USA i Europie. NIS America potwierdziło, ze The Awakened Fate Ultimatum trafi na nasz rynek 20 marca. Grę będzie można kupić w wersji cyfrowej i tradycyjnej. Dostępna będzie również kolekcjonerka, z artbookiem, kartami, ścieżką dźwiękową oraz monetami w pakiecie (zdjęcia jej zawartości możecie sprawdzić w galerii poniżej).
Otrzymaliśmy również potwierdzenie, że na rynku europejskim wyląduje Steins;Gate. Gra zmierza na PS3 i PS Vita i trafi do dystrybucji w 2015 roku. Wydawcą zostało PQube. Niestety nie ogłoszono jeszcze, czy tytuł wyląduje tylko na PSN, czy też trafi do tradycyjnych sklepów.


Ostatni z zapowiedzianych tytułów to Tokyo Twilight Ghost Hunters od autorów Deadly Premonition. Póki co potwierdzono tylko premierę na rynku amerykańskim. Aksys Games wyda rzeczoną produkcję 10 marca 2015 r.

Tokyo Twilight Ghost Hunters to połączenie tytułu strategicznego i obrazkowej opowieści (visual novel) z elementami RPG. W grze posłuchamy muzyki skomponowanej przez Nobuo Uematsu. Tytuł pojawi się na PS3 i PS Vita.

Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun rzeczonej produkcji.Tagi: disgaea 5 japonia jrpg nobuo uematsu The Guided Fate Paradox visual novel