Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.12.2014 09:33
Korea Północna wygrała z Sony? - firma wstrzymuje premierę "The Interview"
1656V

Korea Północna wygrała z Sony? - firma wstrzymuje premierę "The Interview"

Sony Pictures ma ostatnio ogromnego pecha. Po ataku hakerskim o niespotykanej skali z serwerów firmy wykradziono kilka kinowych filmów. Wśród tych dzieł jest ponoć "The Interview". Sony Pictures właśnie ogłosiło, po tym jak kilka multipleksów zdecydowało się zdjąć rzeczony film z afisza, że nie wprowadzi komedii na srebrne ekrany.

Sony Pictures wydało oficjalne ogłoszenie, że nie będzie wprowadzać filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu" ("The Interview") do amerykańskich kin. Rzecznik prasowy firmy twierdzi, że decyzja zapadła w związku z groźbą ataków terrorystycznych na kina, w których film miałby być wyświetlany.
 

"W związku z decyzją większości kin, zdecydowaliśmy się nie wprowadzać na rynek filmu "The Interview" w planowanym okresie 25 grudnia. Szanujemy i rozumiemy decyzje naszych partnerów i podzielamy całkowicie ich zaniepokojenie o bezpieczeństwo obsługi kin oraz samych widzów".


Cały czas spekuluje się, że atak hakerski na serwery Sony przeprowadzony został przez osoby chcące storpedować premierę filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu". W rzeczonej komedii wyśmiewany jest Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej.

Co będzie dalej z rzeczonym filmem jeszcze nie wiemy. Z pewnością jednak można powiedzieć, że hakerzy odnieśli zwycięstwo w tym starciu z wielką korporacją.

W Polsce film ma zadebiutować w kinach 23 stycznia.

 

Tagi: