Call of Duty Modern Warfare 3 to ostatnia część promowana przez PlayStation. Umowa kończy się w 2024 roku

Gry
1827V
Call of Duty: Modern Warfare 3
Wojciech Gruszczyk | 13.10.2023, 18:59

Sony i Activision nawiązały w 2015 roku wielką współpracę, by wspólnie promować kolejne części Call of Duty. Gracze na konsolach PlayStation mogli liczyć na szereg korzyści podczas rozgrywki w strzelanki amerykańskiej korporacji na PS4 i PS5.

Dzisiaj Microsoft oficjalnie zakończył przejęcie Activision Blizzard, ale Call of Duty Modern Warfare 3, czyli tegoroczna część Call of Duty, nadal będzie promowana przez PlayStation. Wszystko za sprawą umowy podpisanej 9 lat temu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sporo jednak zmieni się w przyszłym roku, ponieważ Sony oraz Activision Blizzard nie przedłużyły umowy i od 2024 roku na wszystkich platformach kolejne części Call of Duty mają oferować taką samą zawartość – bez jakichkolwiek korzyści dla przykładowo PlayStation 5 lub Xboksów Series X|S.

Call of Duty: Modern Warfare III to ostatni tytuł Call of Duty, który powstał we współpracy z Sony PlayStation. 

Umowa PlayStation x Call of Duty rozpoczęła się w 2015 roku od Black Ops III. 

Zakończy się w 2024 roku - 9 lat partnerstwa.

Gracze na konsolach PlayStation mogli w zeszłym tygodniu jako pierwsi wziąć udział w testach Call of Duty Modern Warfare 3, a jeszcze w tym roku otrzymają dodatkową, ekskluzywną zawartość w grze Activision.

Od przyszłego roku wszyscy klienci będą traktowani na takich samych zasadach, więc w tym wypadku wszyscy użytkownicy wezmą udział w testach i otrzymają takich samych operatorów.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Modern Warfare III.

Źródło: charlieINTEL

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper