Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2014 13:29
Gabe Newell przeprasza za wyrzucenie Hatred ze Steam Greenlight
1162V

Gabe Newell przeprasza za wyrzucenie Hatred ze Steam Greenlight

Wczoraj donosiliśmy, że projekt gliwickiego studia Destructive Creations został usunięty ze Steam Greenlight. Ta sytuacja wywołała wiele negatywnych komentarzy, więc w sprawie postanowił wypowiedzieć się sam Gabe Newell i gra wróciła na platformę Valve! 

Współzałożyciel i dyrektor Valve Software napisał wiadomość do Jarosława Zielińskiego – szefa studia Destructive Creations – w której przeprosił za zaistniałą sytuację. Newell podkreślił, że usunięcie produkcji z platformy Steam nie było dobrą decyzją:

Witaj, Jarosławie

Wczoraj otrzymałem wiadomość, że usunęliśmy Hatred z platformy Greenlight. Z uwagi na fakt, że nie byłem na bieżąco, musiałem dowiedzieć się, z jakiego powodu tak postąpiliśmy. Okazuje się, że nie była to dobra decyzja i w tej sytuacji Hatred będzie znów dostępne. Przepraszam Ciebie oraz Twój zespół. Steam ma za zadanie dostarczać narzędzia dla twórców oraz klientów.

Powodzenia dla Twojej gry.

Jest to zaskakująca i jednocześnie moim zdaniem dobra wiadomość. Nie mam zamiaru oceniać produkcji Destructive Creations – na to pewnie przyjdzie czas – ale Steam Greenlight to platforma, na której wszyscy twórcy powinni mieć równe szanse.

Na Steam możemy znaleźć wiele brutalnych produkcji, więc jeśli gracze chcą zapoznawać się z takimi produkcjami, nie powinniśmy być świadkami podwójnych standardów. 

Źródło: http://www.vg247.com/2014/12/17/gabe-newell-apologises-for-pulling-hatred-from-steam-greenlight/

Tagi: