Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.12.2014 10:26
Rodzice zabrali 11-latkowi konsolę - ten wezwał na pomoc policję
2276V

Rodzice zabrali 11-latkowi konsolę - ten wezwał na pomoc policję

Pamiętam z dzieciństwa, że najbardziej srogą karą za złe zachowanie było zabieranie przez rodziców kabla zasilającego od ZX Spectrum, albo Amigi 600. Dzisiaj ten sam problem ma kolejne pokolenie graczy. Kłopot pojawia się tylko w przypadku "niestandardowych" prób jego rozwiązania.

W Zabrzu doszło do niecodziennego wezwania policjantów do rzekomej domowej awantury. Funkcjonariusze pędzili na miejsce po telefonie od 11-latka. Na miejscu, we wskazanym domu, zastali nie bijatykę i rozkrzyczanych rodziców, a sielankowy obrazek. Rodzice byli zaskoczeni wizytą stróżów prawa. Jak donosi TVN 24 Katowice po chwili rozmowy okazało się, że syn wezwał policjantów, bo... jego opiekunowie zabrali mu tego dnia PlayStation.

Rodzice tłumaczyli, że ich pociecha jest uzależniona od grania i muszą ukrywać konsolę, by zmusić ją do nauki. Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej policji, powiedział, że nie doszło do użycia przemocy, a rzekoma awantura dotyczyła schowania konsoli.

Policjanci poradzili rodzicom, by skierować syna uzależnionego od gier do Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień. Ciekawe czy ktoś w rzeczonym ośrodku potraktowałby jego sprawę poważnie?

Źródło: http://www.tvn24.pl/zabrali-synowi-playstation-11-latek-zglosil-sprawe-policji,499063,s.html

Tagi: granie gry humor polska uzależnienie