Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2014 17:57
Ciri jest drugą grywalną postacią w Wiedźmin 3: Dziki Gon
2439V

Ciri jest drugą grywalną postacią w Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trakcie The Game Awards  przedstawiciel CD Projekt RED zapowiedział, że w Wiedźmin 3: Dziki Gon pokierujemy nie tylko Geraltem. W tej sytuacji gracze obstawiali dwie postacie – Yennefer lub Ciri. Jeśli typowaliście „Dziecko Niespodziankę” to wygraliście zakład. 

Miłośnicy sagi Sapkowskiego na pewno doskonale znają Ciri. Dziecko Niespodzianka odegrała znaczący wpływ na całą historię i nie bez powodu twórcy z CD Projekt RED zdecydowali się na taki ruch.

Robert Malinowski  poinformował, że Ciri będzie jedynie epizodyczną postacią – Dziki Gon to nadal opowieść Geralta:

„Ciri jest grywalną postacią tylko w określonych momentach – wprowadzamy ją, aby dać graczom inną perspektywę w historii i aby uatrakcyjnić opowieść. Nie będziemy grać nią przez długi czas, ale ona ma znaczący wpływ na fabułę i pomyśleliśmy, że dodatkowe spojrzenie pozwoli graczom na lepszą wieź z tą świetną bohaterką.”

Nowa postać będzie wspomagać narrację i jak dodaje Malinowski – Ciri pozwoli nam zobaczyć historię z drugiej strony:

„Wprowadzamy Ciri, aby wspomagała narrację, a nie z powodu mechaniki produkcji. Wiedźmin był od zawsze o Geralcie i to się nie zmieni, ale te kilka chwil, w których będziecie grać jako Ciri, pozwoli Wam zobaczyć historię z drugiej strony.”

Jest to na pewno odważny i ciekawy ruch, który może zdecydowanie uatrakcyjnić produkcję.

Niestety, do premiery pozostało jeszcze 154 dni, więc musimy uzbroić się w dużo cierpliwości. Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na rynku 19 maja 2015 roku. 

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2014/12/15/the-witcher-3-wild-hunt-will-let-you-play-as-ciri?

Tagi: CD Projekt RED pc playstation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon xbox one