Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.12.2014 08:46
Wykradziono scenariusz nowego Bonda; Sony Pictures wygraża redakcjom
1634V

Wykradziono scenariusz nowego Bonda; Sony Pictures wygraża redakcjom

Sony Pictures miota się jak kurczak z obciętą głową, próbując zmniejszyć obrażenia po ogromnym ataku hakerskim, który odbył się pod koniec listopada. Działania firmy wydają się coraz bardziej desperackie.

Hakerzy ujawniają kolejne informacje i filmy wykradzione z serwerów Sony Pictures. Właśnie opublikowano siódmy pakiet danych, w którym znajdujemy mnóstwo dokumentów - m.in. scenariusz do planowanego nowego filmu z Jamesem Bondem, o podtytule "Spectre". Film ma się pojawić na srebrnym ekranie w listopadzie 2015 roku. Twórcy dzieła wyrazili ubolewanie, że w Sieci może się zaroić od spoilerów na temat nowej przygody Jamesa Bonda.

Redakcja CNET twierdzi, że dotychczas w Sieci wylądowały cztery filmy skradzione z serwerów Sony - "Annie", "Mr. Turner", "Fury" oraz "Still Alice" (film miał się pojawić w kinach dopiero w styczniu). Dziennikarze spodziewają się, że hakerzy wykradli również film "The Interview", czyli komedię, w której sparodiowano totalitarny system państwowy Korei Północnej.

Sony Pictures robi co może, by zatrzymać dystrybucję swoich poufnych informacji. Przedstawiciele firmy wysłali listy do największych redakcji świata, by te przestały analizować skradzione dane i by je usunęły ze swoich komputerów. W rozesłanych listach Sony Pictures straszy dziennikarzy wyciągnięciem konsekwencji prawnych w przypadku redakcji, które nie zastosują się do żądań firmy.

Grupa hakerów Guardian of Peace, która jest odpowiedzialna za ten atak, zapowiedziała, że opublikuje niedługo "prezent świąteczny który z pewnością da wam dużo przyjemności i jeszcze pogorszy stan Sony Pictures". Prawdopodobnie tym "prezentem" jest wspomniany już film „The Interview”, w którym obśmiewa się wodza Korei Północnej.

Źródło: http://www.cnet.com/news/sony-demands-news-organizations-delete-leaked-data/

Tagi: