DriveClub w 60 fps na PS5 robi wrażenie. Gra Sony wciąż wygląda świetnie

Gry
3835V
DriveClub
Wojciech Gruszczyk | 02.10, 14:37

W 2014 roku Evolution Studios zaproponowało graczom DriveClub, ale liczne problemy produkcji sprawiły, że zespół został zamknięty. Nie możemy raczej liczyć na oficjalne wsparcie gry na PlayStation 5, ale ostatni materiał Digital Foundry pokazuje, jak wyścigi mogłyby sobie poradzić na aktualnej generacji.

Evolution Studios nie otrzymało drugiej szansy i po wpadce związanej z premierą DriveClube'a, Sony nie zdecydowało się dłużej inwestować w zespół i część specjalistów dołączyła do Codemasters, które następnie zostało kupione przez Electronic Arts.

Dalsza część tekstu pod wideo

Digital Foundry postanowiło wykorzystać okazję i nawiązanie nowej współpracy, by pokazać, jak produkcja Sony mogłaby działać w stałych 60 klatkach na sekundę na PlayStation 5.

Eksperyment był możliwy dzięki złamanemu PS5, na którym zainstalowano aktualizację – patch usunął limit płynności animacji, więc na materiale możemy zobaczyć, jak DriveClub śmiga w 60 fps.

Na uwagę w tym wypadku zasługuje nie samo 60 klatek na sekundę, a sam fakt, jak DriveClub nadal dobrze wygląda. Produkcja trafiła na rynek w 2014 roku, a nadal Evolution Studios nie może się wstydzić swojej pozycji. Wielu graczy pod materiałem zachwyca się tytułem i nie brakuje opinii od osób, które chętnie kupiłoby wyścigi po odświeżeniu gry i zaoferowaniu pełnego wsparcia PlayStation 5.

Źródło: PSU

Komentarze (178)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper