Star Wars KOTOR Remake jednak nie jest zagrożony? Sony wyjaśnia usunięcie zwiastunów z Internetu

Gry
2169V
Gwiezdne Wojny. Rian Johnson nie zekranizuje KOTOR-a
Kajetan Węsierski | 30.09.2023, 11:30

Biorąc pod uwagę wszystkie odświeżenia, o jakich powstawaniu wiemy, jednym z najbardziej wyczekiwanych jest niewątpliwie Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake. Oryginalna produkcja, od której premiery minęło już naprawdę sporo czasu, została przyjęta znakomicie i zaoferowała nam przygodę w świecie Gwiezdnych Wojen, na jaką bez wątpienia liczyło wiele osób. Nic więc dziwnego, jak wiele obiecują sobie fani po remake'u.

Wczoraj jednak pojawiły się spore wątpliwości - i to nie w kwestii tego, czy tytuł będzie dobry, a czy po prostu powstanie! Sony dość niespodziewanie usunęło ze swoich mediów społecznościowych i kanału YouTube zwiastuny dotyczące zapowiedzi rzeczonej produkcji. Oczywiście bardzo szybko zaczęto martwić się, iż może to oznaczać, że projekt najzwyczajniej w świecie anulowano.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak się okazuje - sprawa nie jest wcale taka straszna. Przez wzgląd na rozmiar kontrowersji i rozgłos samego działania, Sony postanowiło odnieść się do sprawy i w komunikacie, który został udostępniony przez Kotaku, wyjaśnili swoją decyzję. Jak możemy tam przeczytać, powodem takiego działania było po prostu wygaśnięcie licencji na muzykę. Tu jednak robi się ciekawie, albowiem o ile niektórzy przyjęli takie wytłumaczenie, o tyle znaleźli się również tacy, którzy wytknęli, że jedynym utworem w krótkim trailerze był oficjalny kawałek Star Wars, do którego prawa ma Disney.

Co uważacie na ten temat? Sprawa ma drugie dno, czy może rzeczywiście powstały pewne nieścisłości w kwestii licencji?

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper