FTC chce ponownie zablokować umowę Microsoftu z Activision Blizzard. Korporacja odpowiada

Gry
3067V
FTC Activision Blizzard Microsoft Xbox
Wojciech Gruszczyk | 27.09, 20:13

Federalna Komisja Handlu kilka miesięcy temu przegrała z Microsoftem w sądzie, więc w rezultacie gigant z Redmond może finalizować umowę z Activision Blizzard w USA, ale... FTC nie powiedziało ostatniego słowa. Urzędnicy właśnie zapowiedzieli walkę o zablokowanie transakcji.

Microsoft może na początku przyszłego miesiąca oficjalnie zakończyć zdecydowanie za długą batalię i przejąć Activision Blizzard. Korporacja otrzymała w zeszłym tygodniu wstępną zgodę z Wielkiej Brytanii i gdy tylko CMA opublikuje ostateczną decyzję, to możemy być świadkami fuzji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ Federalna Komisja Handlu postanowiła przypomnieć o swoim istnieniu i FTC chce jeszcze raz spróbować zablokować transakcję.

@FTC tymczasowo wycofała swój wewnętrzny pozew ("postępowanie orzekające" przed własnym sędzią administracyjnym) przeciwko zakupowi #ActivisionBlizzard przez #Microsoft w lipcu, ALE (jak jako pierwszy poinformował Bloomberg) zdecydował się teraz na POWRÓT.

Na wiadomość jeszcze nie zareagował Microsoft, ale Lulu Cheng Meservey z Activision potwierdziła, że pomimo działań FTC – korporacje chcą kontynuować pracę, by zakończyć umowę:

W odpowiedzi na pytania dotyczące tej kwestii: koncentrujemy się na współpracy z Microsoftem w celu zamknięcia sprawy. To, w jaki sposób FTC wykorzystuje ograniczone zasoby podatników, jest ich decyzją.

Microsoft i Activision Blizzard mogą już za kilka dni zamknąć umowę, jednak FTC wytaczając kolejny pozew może sprawić, że w przyszłości prawnicy amerykańskiej korporacji będą musieli zmierzyć się w sądzie z urzędnikami z Federalnej Komisji Handlu.

Należy jednak zaznaczyć, że wewnętrzny pozew FTC nie może bezpośrednio zablokować transakcji – urzędnicy potrzebowali pomocy sądu federalnego, ale nie otrzymali należytego wsparcia. FTC może jednak w przyszłości walczyć o cofnięcie sfinalizowanej fuzji lub sprzedaż części korporacji innemu podmiotowi.

Źródło: FOSSpatents / lulumeservey

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper