Meta Quest 3 oficjalnie. Znamy cenę, datę premiery i możliwości - Xbox Cloud Gaming zmierza na sprzęt

Gry
3936V
Meta Quest 3
Wojciech Gruszczyk | 27.09, 19:42

Na właśnie trwającym Meta Connect potwierdzono Meta Quest 3. Urządzenie już wkrótce trafi do entuzjastów wirtualnej rzeczywistości, którzy będą mogli sprawdzić opcje rozbudowanego i ulepszonego sprzętu.

10 października Meta rozpocznie wysyłkę Meta Quest 3 i zestaw do wirtualnej rzeczywistości został wyceniony na 499 dolarów. Firma postanowiła zaproponować użytkownikom szereg ulepszeń, a najważniejszą nowością dla wielu będzie postawienie nie tylko na VR, ale również na MR (mixed reality). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Quest 3 można określić jako „bardziej kompaktową wersję Questa 2”, która zaoferuje graczom nie tylko lepszą jakość obrazu, ale również zapewni płynniejszą rozgrywkę w produkcjach. 

Quest 3 posiada dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2064 x 2208 pikseli w porównaniu do 1832 x 1920 pikseli na oko w Quest 2, a jednocześnie urządzenie otrzymało chip Qualcomm Snapdragon XR2 drugiej generacji. Według producenta – gogle osiągają dwukrotnie lepszą wydajność graficzną względem poprzedniego modelu. Meta potwierdziło, że wszystkie najnowsze gry zmierzające na Quest 3 będą również działać na Quest 2. 

Najnowszy sprzęt Mety został wyposażony w 8GB pamięci RAM i zapewnia częstotliwość odświeżania na poziomie 90Hz – firma testuje 120Hz. Gracze mogą liczyć na rozgrywkę przez 2-3 godziny na jednym ładowaniu.

Nowe gogle otrzymają także ulepszone kontrolery, które już nie korzystają z pierścieni do śledzenia dłoni, ale podobno najnowsza technologia ma działać jeszcze lepiej. Firma postawiła na rozwiązanie przypominające pady z Quest Pro, ale teraz sprzęt nie korzysta z wbudowanych kamer, co ma zmniejszyć zużycie energii. 

Producent zdecydował się odświeżyć bryłę Meta 3 – sprzęt jest minimalnie cięższy od poprzednika (515 gramów w porównaniu do 503 gramów), ale zarazem znacznie lżejszy od Quest Pro (722g). Gracze podczas rozgrywki skorzystają z między innymi pokrętła ostrości, by regulować odległość soczewek, a dodatkowo zewnętrzne przyciski pozwalają na regulację odległości urządzenia od twarzy. 

Podczas konferencji potwierdzono, że Xbox Cloud Gaming zadebiutuje na Meta Quest w grudniu:

undefined

Warto zwrócić uwagę, że Quest 3 128 GB został wyceniony o 200 dolarów więcej niż Quest 2 (499 dolarów), ale już model 512 GB kupimy za 649 dolarów.

Źródło: The Verge

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper