Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2014 08:58
DigitalFoundry: DriveClub to najpiękniejsze wyścigi na rynku po nowej aktualizacji
5565V

DigitalFoundry: DriveClub to najpiękniejsze wyścigi na rynku po nowej aktualizacji

Czy Driveclub "rozwala system" dzięki nowej łatce, która wprowadziła w końcu dynamiczne warunki pogodowe? Niektórzy nasi czytelnicy tak twierdzili w ostatnich komentarzach. A jak sytuację oceniają specjaliści od grafiki z DigitalFoundry?
 

Ekipa DigitalFoundry tym razem wzięła na warsztat DriveClub po najnowszej aktualizacji. Czy faktycznie dynamiczna pogoda odmienia oblicze tych wyścigów na PS4? Chyba można tak powiedzieć. Redaktorzy zachwycili się oprawą wizualną gry po wprowadzonych ostatnio zmianach. W szczególności imponujące jest renderowanie kropli deszczu, jako osobnych cząsteczek. DigitalFoundry nazywa taką metodę "bezprecedensową" w wyścigach. Jeszcze lepiej jest z opadami śniegu, który może być tak gęsty, że prawie nie widać drogi. Co ważne - te cząsteczki są oświetlane przez reflektory prowadzonego samochodu, co jeszcze zwiększa realizm.Imponująca jest również symulacja rozpryskiwania się wody na powierzchni samochodów (widać to świetnie na szybie przy rzucie z kokpitu). Błyskawice oświetlają całą scenę, a nie tylko niebo. Refleksy świetlne widać nawet na mokrej nawierzchni.

Jak wypada porównanie ze świetnie wyglądającym Forza Horizon 2? DriveClub ma lepsze warunki pogodowe, ale pamiętać trzeba w tym miejscu, że gra na PS4 nie jest sandboxem.

W werdykcie DigitalFoundry pisze, że efekty pogodowe DriveClub są "jednymi z najbardziej realistycznych w historii". Redakcja uznaje DriveClub w tej chwili za najlepiej prezentujące się wyścigi na rynku.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-driveclub-revisited-is-dynamic-weather-a-game-changer

Tagi: digital foundry Driveclub eurogamer forza horizon 2 grafika