Twórca ciepło przyjmowany w recenzjach. Odbiór filmu science fiction przed kinową premierą

Filmy/seriale
466V
Twórca (202)
Bartosz Dawidowski | 27.09, 11:53

Naszą recenzję filmu "Twórca" mogliście poznać już dzisiaj rano. Czas sprawdzić, jak nowa kinowa produkcja jest przyjmowana przez inne redakcje.

Śmiało można powiedzieć, że "Twórca" ("The Creator") to udany film science fiction. Taki obraz wyłania się z lektury tekstów krytyków filmowych, które zostały już opublikowane.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na Rotten Tomatoes "Twórca" może się pochwalić średnią 80%. Z kolei na Metacritic kinowy obraz wypracował sobie średnią 6,5/10, otrzymując od BBC maksymalną ocenę za świetnie poprowadzoną narrację i znakomitą warstwę techniczną. Pojawiają się jednocześnie znacznie niższe noty, takie jak ocena 4/10 od The Daily Beast czy 5/10 od Los Angeles Times. Takie redakcje chwalą niesamowitą stronę wizualną nowej opowieści science fiction, ale jednocześnie krytykują nie najlepszą fabułę, z mało wnikliwą analizą fenomenu sztucznej inteligencji i niezbyt fortunne próby wywołania emocjonalnego związku z bohaterami. Warto przypomnieć, że na ten aspekt "Twórcy" narzeka też nasz recenzent w swojej opinii na temat filmu.

Poniżej czeka na was materiał wideo prezentujący proces kreacji uniwersum The Creator, w którym o swojej pracy opowiada reżyser Gareth Edwards.

"Twórca" wejdzie do polskich kin już w piątek, 29 września. Wybieracie się na seans tego widowiska science fiction?

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/the_creator_2023 https://www.metacritic.com/movie/the-creator/critic-reviews/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper