Gry z serii FIFA usunięte ze sprzedaży! EA nie może już zarabiać na tytułach

Gry
11346V
FIFA LOGO
Wojciech Gruszczyk | 26.09, 20:03

EA Sports FC 24 już wkrótce trafi na rynek, ale jednocześnie ze sprzedaży w cyfrowych sklepach zniknęły wszystkie gry z serii FIFA. Jest to zapewne spowodowane brakiem licencji na nazwę organizacji zrzeszającej 211 narodowych federacji piłki nożnej. 

Electronic Arts nie dogadało się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, więc od zeszłego tygodnia fani piłki nożnej mogą grać w EA Sports FC 24 – tytuł wylądował na rynku w ramach wczesnego dostępu, a już wkrótce odbędzie się pełna premiera. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ najwidoczniej brak licencji na markę FIFA spowodowało, że Elektronicy nie mogą sprzedawać wszystkich gier z serii FIFA. Z cyfrowych sklepów zniknęły odsłony od Fify 14 do Fify 23 – dwie ostatnie części są jeszcze dostępne w ramach EA Play.

Coroczna gra piłkarska EA, teraz pod nazwą EA FC, nie ma już w tytule nazwy FIFA. Wszystkie wcześniejsze odsłony serii zostały usunięte ze wszystkich głównych sklepów.

Nie można już kupić wszystkich tytułów FIFA od 14 do 23. W FIFA 22 i 23 nadal można grać za pośrednictwem EA Play.

Jak wiadomo Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma wrzucić na rynek swoje gry z serii FIFA i w tej sytuacji mógłby łatwo pojawić się konflikt interesów czy też pomyłki graczy (choć te i tak są nieuniknione), więc EA nie może już sprzedawać swoich pozycji opracowanych na wcześniej posiadanej licencji. 

Jest to bez wątpienia nietypowa sytuacja, ale możemy podejrzewać, że klienci nadal będą mogli pobierać wcześniej kupione tytuły.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do EA Sports FC 24.

Źródło: MauroNL3

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper