Sony rozpoczęło dochodzenie w sprawie ataku hakerów. Przestępcy wkrótce chcą opublikować pliki

Gry
2170V
Sony PlayStation logo
Wojciech Gruszczyk | 26.09.2023, 14:18

Grupa hakerów ukrywająca się pod nazwą Ransomed.vc poinformowała o „skompromitowaniu” wszystkich systemów Sony. Japońska korporacja wciąż nie potwierdziła, że włamanie miało miejsce, ale rozpoczęła dochodzenie. 

Producent PlayStation nie może jednak czekać, ponieważ najnowsze informacje sugerują nieciekawą sytuację dla Sony. Ransomed.vc zapowiedziało, że jeśli do 28 września nie pojawi się klient zainteresowany kupieniem poufnych danych, to grupa hakerów udostępni wszystkie dane w Sieci. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Już wczoraj informowaliśmy, że według Cyber Security Connect – hakerzy mogą posiadać mniej niż 6000 plików z serwerów Sony, ale trudno powiedzieć, czy rzekome dowody są prawdziwe i czy atak może faktycznie wpłynąć na funkcjonowanie japońskiej korporacji.

Redakcja IGN skontaktowała się z Sony, które potwierdziło, że „obecnie bada sytuację”, ale aktualnie korporacja nie może komentować sprawy. 

Dziennikarze przypominają, że podobnie problem wyglądał w 2011 roku, gdy atak na serwery Sony sparaliżował działanie PlayStation Network. W tej sytuacji przestępcy dotarli danych osobowych 77 mln klientów.

Źródło: IGN

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper