Polski kandydat do Oscara ma szansę na sukces? Film już teraz cieszy się dużą popularnością

Filmy/seriale
844V
Oscary
Wojciech Gruszczyk | 25.09, 17:42

W przyszłym roku widzowie z Polski mogą z jeszcze większym zainteresowaniem oglądać ceremonię rozdania Oscarów. Animacja „Chłopi” została polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

O ciepłym przyjęciu „Chłopów” na podstawie powieść Władysława Reymonta pisaliśmy już w połowie miesiąca. Historia została nagrodzona owacją na stojąco podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, a wśród pierwszych opinii nie brakuje odwołań do serii Wiedźmin czy też tak pozytywnych wrażeń jak „jedna z największych osiągnięć animacji”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Komisja Oscarowa pod przewodnictwem producentki Ewy Puszczyńskiej potwierdziła dzisiaj dobrą wiadomość – to właśnie „Chłopi” są polskim kandydatem do Oscara.

Opowieść może zostać dostrzeżona i doceniona przez kolejnych krytyków, którzy w najbliższych tygodniach będą oglądać animację.

Warto przypomnieć, że DK Welchman i Hugh Welchman, twórcy „Chłopów”, wcześniej opracowali docenioną animację „Twój Vincent”. 

96. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 10 marca 2024 roku. Przed wydarzeniem poznamy ostateczną, ścisłą listę wyróżnionych filmów, które zawalczą o nagrody Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej.

Źródło: PAP

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper