Zielona granica od Agnieszki Holland z rekordem. „Najwyższy weekend otwarcia dla polskiego filmu w tym roku”

Filmy/seriale
2383V
Zielona granica
Wojciech Gruszczyk | 25.09, 15:20

Agnieszka Holland może mówić o kolejnym sukcesie. „Zielona granica” została dostrzeżona przez widzów w naszym kraju i historia osiągnęła bardzo dobry start – to w zasadzie najlepszy weekend otwarcia dla polskich filmów w 2023 roku.

„Zielona granica” wzbudza w Polsce bardzo mieszane opinie, ponieważ najnowszy film Agnieszki Holland prezentuje sytuację na polsko-białoruskiej granicy, a jednocześnie opowieść jest przedstawiona z trzech perspektyw: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło ostrzegać przed historią, a wiceszef MSWiA Błażej Poboży określił historię jako „obrzydliwy paszkwil”.

Działania MSWiA przez niektórych obserwatorów zostały określone jako „reklama Zielonej granicy”, ponieważ rząd zadbał, by wszyscy Polacy usłyszeli o historii – niezależnie od opinii na temat Agnieszki Holland czy też sytuacji na polskiej granicy.

W ostateczności film osiągnął najlepszy start z polskich produkcji w 2023 roku:

ZIELONA GRANICA przyciągnęła 137 435 widzów w premierowy weekend do polskich kin. To najwyższy weekend otwarcia dla polskiego filmu w tym roku.

Jest to naprawdę dobry rezultat, a pewnie w niedalekiej przyszłości opowieścią zainteresują się kolejne osoby, które będą chciały się przekonać, jak faktycznie wygląda obraz opracowany przez znaną reżyser.

W zeszłym tygodniu mogliście zapoznać się z naszą recenzją „Zielonej granicy”.

Źródło: BoxOfficeRaport

Komentarze (166)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper