Netflix stawia na młodą krew. Absolutni debiutanci to najnowszy polski serial platformy – znamy datę premiery

Filmy/seriale
509V
Absolutni debiutanci Netflix fot. Robert Pałka
Iza Łęcka | 25.09, 11:43

Streamingowy gigant sięga po kolejny świeżutki projekt stworzony nad Wisłą. Czego możemy spodziewać się po „Absolutnych debiutantach”? Poznaliśmy główne założenia i termin debiutu serialu.

Gatunek produkcji young adult ma na serwisie Netflix sporą prezentację, a takie serie jak „Wysoka dziewczyna”, „Stranger Things” czy „Sex Education”, które w zeszłym tygodniu doczekało się finałowych odcinków, stały się kluczowymi projektami w portfolio platformy. Polscy twórcy dokładają do tego pakietu swoją cegiełkę, przygotowując nowy serial.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Absolutni debiutanci” koncentruje się na historii dwóch przyjaciół – Leny i Niko – którzy pragnąc dostać się do szkoły filmowej, samodzielnie kręcą poważną opowieść. Nowa znajomość sprawia jednak, że ich relacja oraz przedsięwzięcie, na jakim tak bardzo im zależy, ulegają zmianom. Autorkami produkcji są Kamila Tarabura oraz Nina Lewandowska, które dążyły do przedstawienia odważnej opowieści o sile przyjaźni, młodzieńczych miłościach, uczuciach, fascynacjach oraz potrzebie akceptacji niezależnej od wieku.

Lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena i jej najlepszy przyjaciel Niko kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą, nieskrępowaną wolność. To będą ostatnie takie wakacje.

W rolach głównych debiutują aktorzy młodego pokolenia: Martyna Byczkowska („Skazana”, „W głębi lasu”), Bartłomiej Deklewa („Sexify 2”, „BringBackAlice”) oraz Jan Sałasiński („Zielona granica”), dodatkowo na ekranie zobaczymy Katarzynę Warnke, Piotra Witkowskiego, Annę Krotoską, Andrzeja Konopkę oraz Paulinę Krzyżańską.

„Absolutni debiutanci” zostaną dodani do katalogu Netflixa 25 października. Produkcja została podzielona na 6 odcinków.

Źródło: YouTube// Netflix

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper