Spider-Man 2 vs. Spider-Man – porównanie pokazuje jakość detali i szczegółów. Insomniac Games nie zawiedzie

Gry
3285V
Spider-Man 2 vs Spider-Man
Wojciech Gruszczyk | 20.09, 21:17

W ostatnich tygodniach publikacji doczekało się wiele ujęć z najnowszej przygody Petera Parkera i Milesa Moralesa, dzięki czemu możemy spojrzeć na nowe porównanie. Youtuber ElAnalistaDeBits opracował materiał koncentrujący się na znaczących zmianach w wielu kluczowych elementach nadciągającej odsłony.

Przed Insomniac Games naprawdę spore wyzwanie – Spider-Man 2 rozegra się w znanym świecie i choć deweloperzy znacząco rozbudowali mapę (lokacja jest niemal dwukrotnie większa), to jeszcze przed premierą produkcji nie może zabraknąć negatywnych komentarzy, zgodnie z którymi deweloperzy jedynie odcinają kupony od pierwotnej pozycji debiutującej na PlayStation 4.

Dalsza część tekstu pod wideo

Szybko jednak dostrzeżemy wiele aspektów, które deweloperzy ulepszyli, realizując nową przygodę Pająków. Na filmie zobaczycie spore zmiany w odległości rysowania, odbiciach światła w wodzie czy globalnym oświetleniu. Na ulicach pojawi się więcej przechodniów oraz pojazdów, a drzewa mogą stracić część liści po interakcji z superbohaterami.

Co więcej, oświetlenie odrobinę wpływa na całą kolorystykę pozycji, a w zależności od pory dnia naszym oczom ukaże się więcej różnorodnych szczegółów. Insomniac Games wprowadziło usprawnienia w szybkiej podróży, która pozwoli graczom błyskawicznie przemieszczać się po rozbudowanych terenach. Nie zapomniano także o odświeżeniu i dopieszczeniu modeli postaci, twarzy bohaterów oraz animacji.

Warto jednocześnie przypomnieć, że Spider-Man 2 od premiery posiada trzy tryby, a każdy otrzyma wsparcie ray tracingu – na filmie pokazano, jak RT różni się w porównaniu z poprzednią produkcją.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Spider-Man 2.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (158)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper