Assassin’s Creed Mirage – ostateczne wymagania sprzętowe ujawnione. Jaki PC potrzebujemy do gry w 4K i 60 fps?

Gry
1047V
Assassin's Creed Mirage
Wojciech Gruszczyk | 19.09, 18:56

Ubisoft zaprezentował ostateczne szczegóły dotyczące wymagań sprzętowych dla Assassin’s Creed Mirage. Grę włączymy na potencjalnie słabszych urządzeniach, ale chcąc cieszyć się wszystkimi urokami Bagdadu potrzebujemy solidnej maszyny.

Za 16 dni odbędzie się premiera niezwykle oczekiwanej produkcji Ubisoftu. Assassin’s Creed Mirage trafi do graczy 5 października, więc deweloperzy właśnie potwierdzili ostateczne szczegóły dotyczące wymagań sprzętowych. 

Przygodę francuskiego producenta i wydawcy włączymy na przykładowo GeForce GTX 1060 (6GB) z Intel Core i7-4790K i posiadając zaledwie 8GB pamięci RAM – w takiej sytuacji możemy jedynie liczyć na rozgrywkę w 30 klatkach przy rozdzielczości 1080p na niskich ustawieniach. Firma po twierdziła również jaki sprzęt potrzebujemy do zabawy w 1080p przy 60 fps z wysokimi ustawieniami, 1440p oraz w 4K. Tylko w przypadku ostatniej opcji korporacja wyróżniła najwyższe presety. 

Warto jednak podkreślić, że chcąc wycisnąć z Bagdadu wszystkie soki nie potrzebujemy najnowocześniejszych GPU oraz CPU. Ubisoft najwidoczniej zajął się odpowiednią optymalizacją przygody, a dodatkowo musimy pamiętać, że firma wciąż nie zdecydowała się na zaoferowanie graczom prawdziwie next-genowej odsłony – korporacja wciąż rozwija gry na dwie generacje. 

undefined

Ubisoft pokazał także materiał wideo, który prezentuje funkcje PC w Assassin's Creed Mirage – firma w tym wypadku współpracowała z Intelem, by dostarczyć graczom odpowiednie wrażenia.

Źródło: Ubisoft

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper