IKONY EA Sports FC 24 ujawnione. Na liście kobiety i emerytowana gwiazda z Bayernu

Gry
623V
EA Sports FC 24 IKONY
Wojciech Gruszczyk | 19.09, 17:25

Electronic Arts zachęca graczy do trybu Ultimate Team w EA Sports FC 24 i studio potwierdziło ciekawą sytuację – w najnowszej produkcji EA pojawią się nowe IKONY, wśród których nie zabrakło kobiet. Twórcy wyróżnili między innymi Mię Hamm oraz Camillę Abily.

EA Sports FC 24 zapoczątkuje dużą rewolucję w trybie Ultimate Team, ponieważ gracze otrzymają możliwość tworzenia zespołów składających się z piłkarzy i piłkarek. Deweloperzy postanowili umieścić kobiety także wśród Ikon i właśnie poznaliśmy listę nowych, legendarnych zawodników. 

Upragnione przez wszystkich graczy IKONY wywołują co roku burzliwą debatę tym, kto się na nich pojawi. W tym roku witamy w Ultimate Team™ nową klasę pionierów z historii piłki nożnej - w tym pięć przełomowych IKON, które wyznaczyły nową jakość w kobiecej piłce nożnej. IKONY te prowadziły kluby oraz reprezentacje, w których występowały do najwyższych zaszczytów, podnosiły poprzeczkę dla przyszłych pokoleń, a także utrzymywały się na szczycie i błyszczały na boiskach przez całą swoją karierę – to właśnie uczyniło z nich legendy – podaje Electronic Arts.

Twórcy postanowili wyróżnić kilka kobiet, które odniosły duże sukcesy podczas swoich karier – deweloperzy przypomną graczom o legendzie Olympique Lyon czy też o „zawsze pierwszej”. Mia Hamm jako pierwsza zdobyła tytuł Piłkarki Roku na Mistrzostwach Świata Kobiet, jest pierwszą dwukrotną Mistrzynią Świata Kobiet i pierwszą kobietą wprowadzoną do Galerii Sław Światowego Futbolu.

W przypadku mężczyzn deweloperzy przygotowali karty Zico, Bobby'ego Charltona czy też byłego gwiazdora z Monachium – Francka Ribery'ego. 

To prawdziwy zaszczyt znaleźć się w gronie IKON i legend piłki nożnej w FC 24. Jestem również zachwycona, że w tym roku zawodniczki zadebiutują wraz z mężczyznami. Jest to wspaniała wiadomość dla kobiecej piłki nożnej oraz świetny sposób na podniesienie znaczenia i rozpoznawalności naszego sportu wśród społeczeństwa – powiedziała była rozgrywająca Lyonu Camille Abily

Zostanie IKONĄ FC 24 jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Cieszę się, że mam okazję zbliżyć się do nowych pokoleń, pokazując trochę mojej kariery i tego, kim byłem jako zawodnik. To zaszczyt, że moje dziedzictwo będzie nadal inspirować te pokolenia za pośrednictwem EA SPORTS – mówi były brazylijski magik Zico.

Jestem bardzo szczęśliwa, że jestem jedną z pierwszych kobiet, które zostały włączone do FC 24 i znów mogę być częścią światowego futbolu – powiedziała niemiecka napastniczka Birgit Prinz.

Tak prezentuje się lista nowych IKON EA Sports FC 24:

  • Mia Hamm (USA): Zawsze pierwsza. Tak w skrócie można opisać Mię Hamm. Pierwsza zdobywczyni tytułu Piłkarki Roku na Mistrzostwach Świata Kobiet, pierwsza dwukrotna Mistrzyni Świata Kobiet w 1999 roku i pierwsza kobieta wprowadzona do Galerii Sław Światowego Futbolu.
  • Zico (Brazylia): Ulubiony zawodnik naszych ulubionych zawodników. Najlepsi rozgrywający światowego futbolu studiowali kreatywny geniusz Zico, który wymyślił niezliczone sposoby na omijanie przeciwników oraz ustanowił rekord wszech czasów w liczbie goli z rzutów wolnych – 101.
  • Bobby Charlton (Wielka Brytania): Oznaczony tytułem szlacheckim przez królową Anglii. Bobby jest jednym z dziewięciu graczy, którzy zdobyli Puchar Świata, Ligę Mistrzów UEFA i Złotą Piłkę.
  • Camille Abily (Francja): Francuska legenda Olympique Lyon. Abily zdobyła pięć tytułów Ligi Mistrzyń UEFA w ciągu ostatnich ośmiu lat swojej kariery, strzelając ponad 15 bramek w sezonie jako rozgrywająca i tworząc szansę za szansą dla swoich koleżanek z drużyny. Pomogła przekształcić swój zespół w jedną z najbardziej dominujących drużyn w historii piłki nożnej.
  • Birgit Prinz (Niemcy): Prinz była na szczycie niemieckiej piłki nożnej przez ponad dekadę, wygrywając nieprzerwanie tytuł dla zawodniczki roku w Niemczech w latach 2001-2008, prowadząc Frankfurt do sześciu tytułów Frauen-Bundesliga i sześciu zwycięstw w Pucharze Niemiec w ciągu tych ośmiu lat. Została nagrodzona Złotym Butem na Mistrzostwach Świata w 2003 roku.
  • Homare Sawa (Japonia): Zdobywczyni czterech bramek w swoim pierwszym międzynarodowym występie dla reprezentacji Japonii w zaledwie wieku 15 lat. Sawa została 11-krotną zwyciężczynią ligi, zdobywczynią tytułu World Player of the Year i przeszła na emeryturę jako rekordzistka Japonii pod względem liczby występów i strzelonych bramek.
  • Kelly Smith (Wielka Brytania): Smith jest drugim najlepszym strzelcem w historii Anglii, ze średnią wynoszącą ponad gola na mecz. Jest znana ze zdobycia pięciu tytułów mistrza Anglii oraz pięciu Pucharów Anglii, a także poprowadzenia Arsenalu do pamiętnego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń UEFA.
  • Franck Ribery (FRA): Błyskotliwy francuski zawodnik czarował na skrzydłach Bayernu oraz reprezentacji. Ustanowił rekord Bundesligi pod względem liczby zdobytych tytułów, wygrywając dziewięć w ciągu zaledwie 12 sezonów w Bawarii i poprowadził drużynę do pamiętnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów UEFA w 2013 roku.

Przedstawiamy 24 IKON-y, w skład której wchodzą Mia Hamm, Bobby Charlton, Birgit Prinz, Zico, Homare Sawa, Camille Abily, Kelly Smith i Franck Ribéry.

Zamów #FC24 Ultimate Edition w przedsprzedaży już teraz i zagraj w Early Access od 22 września: http://x.ea.com/77959

undefined

Źródło: Informacja prasowa - EA Polska

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper