PS5 i Xbox muszą się obawiać? iPhone 15 Pro ma być „najlepszą konsolą do gier”

Gry
3438V
iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max #2
Wojciech Gruszczyk | 18.09, 14:32

Apple bardzo wierzy w swój produkt i korporacja jest przekonana, że iPhone 15 Pro zaoferuje graczom jakość rozgrywki, która będzie nie tylko porównywalna z PlayStation 5 i Xboksami Series X|S, firma chce zaoferować jeszcze lepsze wrażenia.

Na ostatniej konferencji Apple pojawił się zaskakująco duży segment związany z grami, ponieważ iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max otrzymają nowy chip A17 Pro, który zdaniem producenta zaoferuje 20% wyższą wydajność od poprzedniego, a dodatkowo deweloperzy otrzymają możliwość zaoferowania graczom wsparcia ray tracingu.

Jeremy Sandmel (starszy dyrektor do spraw oprogramowania GPU w Apple), Tim Millet (wiceprezes ds. architektury platform) oraz Kaiann Drance (wiceprezes ds. ogólnoświatowego marketingu produktów iPhone) rozmawiali z redakcją IGN na temat grania na smartfonach Apple.

Tim Millet na początku rozmowy podkreślił, że choć Apple posiada bardzo wydajne urządzenie, to jednak korporacja niekoniecznie chce rywalizować z PlayStation i Xboksami. Firma zamierza się skupić na budowaniu platformy, na której gracze będą chcieli grać.

Wiceprezes ds. architektury platform zaznaczył, że projektanci z Apple zadbali o technologię, która powinna zaoferować graczom niezwykłe wrażenia:

Sam wyświetlacz ma wbudowaną naprawdę niesamowitą technologię skalowania. GPU może skalować. Tak więc dzięki funkcjom takim jak ray tracing i cieniowaniu siatki oraz naprawdę zaawansowanej architekturze obliczeniowej, deweloper ma dostęp do wszystkich tych algorytmów, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy balans między obliczeniami a jakością i wydajnością oraz liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością. Następnie łączymy to wszystko w oprogramowaniu i na poziomie systemu. Dbamy o to, by zapewnić zrównoważoną, wysoką wydajność, długi czas pracy na baterii i wygodę podczas grania w te niesamowite gry. Zaprojektowaliśmy więc całość tak, aby zapewnić świetne wrażenia z grania, w tym upewniając się, że wydajność i żywotność baterii są zbalansowane. Wierzymy, że nam się to udało

iPhone 15 Pro ma oferować dużą przewagę nad konkurencją, ponieważ nie jest to wyłącznie smartfon, który przygotowuje ładne zdjęcia, ale także pełnoprawna konsola do gier.

To jest jak wszystko, co kochasz i na czym polegasz, twoje urządzenie, robienie zdjęć, przechwytywanie pamięci, a teraz jest to potężna konsola do gier, ale mieszcząca się w kieszeni, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie, grać w różnych sieciach bezprzewodowych, grać w różne tytuły, na różne sposoby. To znaczy, to niezwykłe, jak to wszystko się ze sobą łączy. Więc tak jak powiedział Tim, chodzi o te doświadczenia i jesteśmy podekscytowani posiadaniem tych tytułów i spodziewamy się, że będzie ich więcej - dodała Kaiann Drance.

W bardziej bezpośrednich słowach urządzenie określił Jeremy Sandmel, który uważa, że iPhone 15 Pro będzie „najlepszą konsolą do gier” – przedstawiciel Apple jest przekonany o wielkim sukcesie urządzenia, które powinno zachwycić graczy.

Źródło: IGN

Komentarze (137)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper