Final Fantasy VII Rebirth z zawartością na „blisko 100 godzin”. Studio pokazało Edycję Kolekcjonerską

Gry
2042V
Final Fantasy VII Rebirth
Iza Łęcka | 15.09.2023, 07:01

Na początku 2024 roku posiadacze PS5 zagrają w Final Fantasy VII Rebirth, co skłoniło Square Enix do podgrzania atmosfery i ujawnienia nowych szczegółów produkcji. Entuzjaści IP mogą spodziewać się ogromnej przygody, która będzie samodzielnym projektem, jednocześnie należącym do trylogii.

Twórcy Final Fantasy VII Rebirth wydali trzy komunikaty, w których zdradzają szereg konkretów na temat oczekiwanego tytułu zmierzającego wyłącznie na PlayStation 5. Producent Yoshinori Kitase zapowiedział znacznie bardziej rozbudowaną produkcję niż Final Fantasy VII Remake.

Dalsza część tekstu pod wideo

Druga część projektu remake'u FINAL FANTASY VII będzie zawierała elementy z poprzedniej gry, a także znacznie ulepszone funkcje, takie jak rozległa mapa świata do eksploracji i synergia umiejętności z członkami drużyny. Historia rozwinie się bardziej dramatycznie niż kiedykolwiek wcześniej, z szybkim tempem głównych zwrotów akcji. Wiemy, że fani nie mogą się doczekać, aby zobaczyć szczególnie jedną scenę... – stwierdził deweloper.

Gracze nie muszą znać Final Fantasy VII Remake, by dobrze bawić się w zupełnie nowej historii:

FINAL FANTASY VII REBIRTH można ogrywać samodzielnie, jako samodzielną przygodę, w której drużyna opuszcza Midgar i wyrusza na eksplorację rozległego świata. Jednak dla tych, którzy chcą pogłębić zrozumienie historii, dostępne będzie także podsumowanie poprzedniej gry – dodał.

Reżyser Naoki Hamaguchi w opublikowanej wiadomości przyznał, że studio „niestrudzenie” pracuje nad Final Fantasy VII Rebirth od premiery Final Fantasy VII Remake. Efektem ich prac jest nie tylko większa historia, ale także swobodna eksploracja – dzięki czemu doświadczymy zawartości na blisko 100 godzin.

W tym tytule Cloud i jego przyjaciele, którzy uciekli z Midgaru, wyruszają na przygodę przez rozległy świat niewypowiedzianych przygód w pogoni za Sephirothem. Chociaż główna fabuła jest obszerniejsza i bardziej ambitna niż narracja z poprzedniej gry, FINAL FANTASY VII REBIRTH obejmuje także koncepcję „swobodnej eksploracji” z fascynującymi historiami, zabawnymi minigrami, potężnymi potworami i wieloma innymi atrakcjami do znalezienia na mapie świata . Mamy nadzieję, że odkryjesz ten świat bardzo szczegółowo, ponieważ czeka Cię prawie 100 godzin przygody – podał Naoki Hamaguchi.

Final Fantasy VII Rebirth

Nie musicie się obawiać o plany Square Enix – dyrektor kreatywny Tetsuya Nomura potwierdził, że Final Fantasy VII Rebirth pozostaje drugą częścią trylogii, której fabuła obejmuje dopiero połowę oryginalnej gry.

To drugi tytuł trylogii, obejmującej okres od początku podróży poza Midgar do połowy oryginalnej gry FINAL FANTASY VII. Jeśli FINAL FANTASY VII REMAKE było wprowadzeniem do świata i przygotowaniem do tej podróży, FINAL FANTASY VII REBIRTH służy jako ilustracja wydarzeń, które zapoczątkowały podróż, eksplorację związanych z nią ludzi i samej podróży zmierzającej ku kulminacji – podkreślił Tetsuya Nomura.

Japończycy upewnili się, że najnowsza przygoda rozwinie sferę narracji, a podczas gry poznamy więcej ciekawych postaci. 

Wiele elementów zostało starannie dobranych do tego tytułu, a ponieważ jest to seria, mamy wyjątkową okazję do przejrzenia i uwzględnienia informacji zwrotnych z poprzedniego tytułu, np. poprzez zwiększenie liczby postaci. Jestem pewien, że poprzeczka dla kolejnego dzieła zostanie podniesiona jeszcze wyżej, bo zawarliśmy w tym tak wiele spektakularnych elementów, ale mimo to cały zespół nadal sumiennie i bezkompromisowo pracuje nad jego rozwojem. Pojawia się także pytanie, jaki czeka nas los. Niezależnie od tego, czy znasz oryginalny tytuł, czy też wyruszysz w tę przygodę ze świeżym spojrzeniem, mamy nadzieję, że zmierzysz się z zakończeniem tego dzieła na własnych warunkach.

Na deser Square Enix ujawniło Edycję Kolekcjonerską Final Fantasy VII Rebirth, po którą może sięgnąć wielu graczy. 

Final Fantasy VII Rebirth Edycja Kolekcjonerska

Jeśli akurat w przyszłym tygodniu będziecie na Tokyo Game Show, to prawdopodobnie otrzymacie możliwość sprawdzenia Final Fantasy VII Rebirth – Square Enix przywiezie grę na targi, udostępniając uczestnikom fragment historii.

Sprawdźcie kilka nowych screenów z produkcji:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy VII Rebirth.

Źródło: Twitter/X: FinalFantasyVII

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper