Dying Light 2 z ostrą krytyką na Steam. Tylko 53% recenzji jest pozytywnych

Gry
2026V
Dying Light 2 Stay Human
Wojciech Gruszczyk | 11.09.2023, 13:54

Techland mierzy się z ostrą krytyką Dying Light 2 na platformie Steam, co jest związane z przejęciem studia przez Chińczyków oraz wprowadzeniem do produkcji nowego modelu biznesowego. Gracze mają nadzieję, że firma zmieni zdanie i będzie rozwijać grę bez mikrotransakcji.

Dying Light 2 mógł dotychczas pochwalić się dobrymi recenzjami na Steam, jednak ostatnie działania polskiego studia wywołały ogromną krytykę. W zasadzie tylko 53% tekstów na temat produkcji jest pozytywnych, co jednak nie jest związane wyłącznie z samą przygodą wydaną w lutym 2022 roku. Gracze za sprawą opinii na platformie Valve reagują na ostatnie działania firmy.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

„Do momentu wykupienia przez Tencent złoto, potem typowa gierka Tencentu z obrzydliwym systemem mikropłatności i nie szanowania graczy” – napisał gracz o psudoniemie Azgluter na Steam... i w zasadzie tak właśnie prezentują się aktualne opinie dotyczące Dying Light 2.

Fani narzekają na nowy system mikrotransakcji, dzięki któremu użytkownicy mają kupować pakiety dodatków – gracze nie potrafią zrozumieć, dlaczego deweloperzy wprowadzają do pozycji single-player małe płatności za specjalną walutę.

Studio wydało już oświadczenie, w którym potwierdza, że wsłuchuje się w opinie graczy i firma „rozpoczęła już prace nad kilkoma rozwiązaniami zaproponowanymi przez społeczność”. Deweloperzy chcą zaproponować między innymi możliwość kupowania poszczególnych przedmiotów za „resztki”, które zostaną po kupieniu większych pakietów.

Sytuacje jednak dobitnie skomentował Uncy8, były menadżer społeczności Techlandu, który podkreślił, że firma postawiła na łatwy zysk i przez to pogorszyła wizerunek IP.

Bro... To z łatwością setki tysięcy dolarów straconych na sentymencie społeczności i wizerunku marki. Chciałbym, żeby firmy bardziej to rozumiały, zamiast gonić za łatwym zyskiem.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: Steam / Twitter

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper