Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 06.12.2014 20:30
Sony nie rezygnuje z indyków i pamięta o Vicie - Bastion na konsolach Sony
593V

Sony nie rezygnuje z indyków i pamięta o Vicie - Bastion na konsolach Sony

Choć nie tak liczne, to i na tej imprezie nie mogło zabraknąć stałego bywalca na imprezach Sony, tj. oddziału gier indie. Na konsole Sony trafią m.in. Bastion, mroczne RPG czy platformówka z elementami akcji.

Sony może w tej chwili porywać się z motyką na Słońce, reanimując trupa, jakim niewątpliwie jest Vita, jednak rezultatem tego oczywiście są nowe gry, które trafią nie tylko na kieszonsolkę Sony, ale i PS4.

  • Shovel Knight to dwuwymiarowy action-platformer z pixeartową grafiką, w którym gościnnie wystąpi Kratos. Gra od Yacht Club Games pojawi się na PS4, PS3 i Vicie.

  • Severed to kolejne przedsięwzięcie Drinkbox Studios (znane z Guacamelee!), które opowie nam mroczną historię jednorękiej wojowniczki. Rozgrywka oparta będzie na funkcjonalności Vity, jedynej docelowej platformy tego tytułu.

  • Skytorn to produkcja z gatunku action-platformer osadzona w nieboskłonie. Rozgrywka skupia się na walce i eksploracji, a całość dopełnia pixelartowa grafika. Środowisko gry ma się zmieniać z każdym podejściem do niej (zmierza na PS4).

  • Bastion to, ograny prawdopodobnie na wszystkie strony, RPG z elementami akcji, który zasłynął w 2011 roku na PC i X360 swoją śliczną grafiką, miodną rozgrywką, doczytującymi się na naszych oczach poziomami (pierwszy raz to nie jest problemem) i wspaniałą narracją. Zagramy w ten tytuł na PS4 i Vicie.

  • Darkest Dungeon to mroczne RPG i side-scroller z turowym systemem walki i intrygującą oprawą audio-wizualną. Wyłącznie na PS4.

Tagi: bastion Darkest Dungeon indie Severed shovel knight Skytorn