Piraci z Karaibów od twórcy The Last of Us i Czarnobyla? Powstał scenariusz

Filmy/seriale
1343V
Johnny Depp w Piratach z Karaibów
Wojciech Gruszczyk | 04.09.2023, 19:40

Disney najwidoczniej chce powrócić do świata „Piratów z Karaibów”. Trudno powiedzieć, kto wystąpi w głównej roli, ale Craig Mazin potwierdził, że jego koncepcja na historię została dobrze przyjęta i nawet został napisany scenariusz do opowieści.

Craig Mazin został doceniony za „Czarnobyl” i „The Last of Us”, ale warto pamiętać, że w przeszłości reżyser i scenarzysta stworzył bardziej zabawne opowieści – to właśnie on zrealizował po dwie części serii „Straszny film” i „Kac Vegas”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Autor nie może aktualnie produkować 2. sezonu „The Last of Us” dla HBO, ale podczas ostatniego wywiadu dla redakcji LA Times, Craig Mazin potwierdził zaskakującą sytuację – Disney był zainteresowany jego koncepcją na „Piratów z Karaibów” i powstał nawet scenariusz nowej opowieści.

Craig Mazin rozwijał projekt z Tedem Elliotem („Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”) i to najwidoczniej on przygotował scenariusz:

Zaprezentowaliśmy to i pomyśleliśmy, że nie ma mowy, żeby to kupili, to zbyt dziwne. A jednak to zrobili! A następnie napisał fantastyczny scenariusz, doszło do strajku i wszyscy czekamy.

Prace nad projektem zostały jednak przerwane, ponieważ jak wiadomo w Stanach Zjednoczonych trwa strajk aktorów oraz scenarzystów, więc od tego czasu między innymi Craig Mazin nie może rozwijać nowych produkcji.

Źródło: latimes

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper