Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2014 19:33
Na dobry początek - gameplay z Uncharted 4: A Thief's End
4352V

Na dobry początek - gameplay z Uncharted 4: A Thief's End

Jak dobrze rozpocząć imprezę? Oczywiście od głównego gościa! Sony nie zawiodło i na samym początku PlayStation Experience zaprezentowało Uncharted 4: A Thief's End!

Oszałamiający gameplay zaprezentował głównego bohatera serii – Nathana Drake’a – który na początku patrzy na ocean, a następnie wchodzi do jaskini. Miłośnicy serii z łatwością zauważą znane animacje postaci, czy też usłyszą ulubione kwestie legendarnej postaci. 

Na materiale zobaczyliśmy wiele wyśmienitych krajobrazów i kilka znanych symboli – pamiętacie notesik? Powraca! Pewnie znowu będziemy rozwiązywać zagadki za pomocą tego starego przyjaciela.

Największą innowacją jest oczywiście czekan – czyżby Drake spotkał Larę Croft? Jak widać twórcy z Naughty Dog potrafią korzystać z prac swoich przyjaciół po fachu.

Fragment został upiększony wymianą ognia, ale Nathan potrafi z klasą się skradać.  Pojawia się podświetlanie wrogów, które na pewno pomoże w trakcie cichego eliminowania rywali.

Pod względem rozgrywki nie widzimy wielkiej innowacji... Chociaż miłym dodatkiem jest linka, dzięki której będziemy mogli przejść do niedostępnych miejsc. Nowością jest również atak rywala podczas wspinaczki. Bohater częściej się chowa w zaroślach, stara się eliminować przeciwników z ukrycia.

Naughty Dog zadbało o kilka nowych animacji – ślizg, atak z rozbiegu ze skokiem… To na pewno miłe innowacje, które docenią wieloletni fani. Z łatwością można zauważyć większe zaangażowanie wrogów – skaczą, szukają, przeszukują miejsca w poszukiwaniu postaci.

Wspomniana wcześniej linka zostaje wykorzystana drugi raz i jak widać będzie to na pewno potrzebny gadżet do wchodzenia w niedostępne miejsca. Podczas materiału poznajemy również nowego przyjaciela Drake’a, ale jest to tylko krótka scena zamykająca.  

Tagi: gameplay Naughty Dog playstation experience uncharted 4: a thief's end