Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2014 17:32
Nowe informacje o Basement Brawl i Scopophobia
857V

Nowe informacje o Basement Brawl i Scopophobia

Bloober Team poinformowało, że jeszcze w grudniu poznamy datę premiery Basement Brawl. Dodatkowo deweloperzy ogłosili zakończenie prac pre-produkcyjne nad grą Scopophobia, która zadebiutuje na PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Scopophobia będzie pierwszą pierwszą grą z  gatunku horror/thriller, która opuści stajnię Bloober Team. Przypomnijmy, że zrewidowana strategia krakowskiej spółki zakłada specjalizację właśnie w tego typu grach. Scophophobia będzie horrorem z dużym naciskiem na mroczną atmosferę jednoosobowej rozgrywki, ale z mechanizmami umożliwiającymi również grę z innymi graczami. 

"Przez długi okres czasu szukaliśmy najlepszych rozwiązań gameplayowych. Teraz  po okresie prototypowania rozpoczynamy prace produkcyjne. Gra zostanie wydana w wersji na komputery PC i PS4" – zapowiada Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Już w grudniu poznamy natomiast oficjalną datę premiery Basement Brawl. Obecnie gra jest w fazie końcowych testów, po których zostanie udostępniona dziennikarzom branżowym. Basement Brawl dedykowana jest na konsole PS4. Równolegle powstają również specjalne wersje na platformy Nvidia oraz PlayStation Vita. Ta ostatnia dystrybuowana będzie na rynku chińskim.

"Wersja chińska przygotowywana jest na okno launchowe tej konsoli w Chinach. Sony wiąże z tą premierą duże nadzieje, podobnie jak my. Już wkrótce podamy więcej informacji na ten temat" - dodaje Babieno.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: basement brawl Bloober Team informacja prasowa scophophobia