Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2014 16:57
2K Games otwiera nowe studio – Hangar 13
500V

2K Games otwiera nowe studio – Hangar 13

2K Games poinformowało, że na czele kalifornijskiego studia stanie twórca Star Wars: The Force Unleashed – Haden Blackman. Zespół będzie pracował nad produkcjami AAA na konsole aktualnej generacji oraz komputery osobiste. 

Od dłuższego czasu pojawiały się sygnały, że 2K Games chce otworzyć kolejne studio. Włodarze korporacji zdecydowali się na Blackmana, który ma doświadczenie w przygotowywaniu wielkich produkcji na konsole oraz PC-ty.

Autor Star Wars: The Force Unleashed zdecydował się na pracę dla 2K, ponieważ chce przygotowywać duże i ambitne projekty:

„Zdecydowałem się na pracę dla 2K. Oni dążą do najwyższej jakości. Uwielbiam także pracę nad wielkimi produkcjami, które trafią na konsole oraz komputery. Są to pozycje, w które lubię grać, wraz z rozwiązywaniem problemów oraz przygotowywaniem zespołu, który może zająć się rozwiązywaniem kłopotliwych zagadnień. Podoba mi się również okazja do rozwijania własnych technologii. To super-mobilizujące i wymagające.”

Aktualnie nie otrzymaliśmy informacji dotyczących planów studia, ale możemy mieć pewność, że deweloperzy rozpoczęli już przygotowywanie pierwszego tytułu.

Warto wspomnieć, że Blackman pracował wcześniej także nad Star Wars Galaxie, Star Wars: Bounty Hunter oraz Star Wars: Starfighter.

Źródło: http://www.videogamer.com/news/2k_opens_new_studio_hangar_13.html

Tagi: 2K Games haden blackman hangar 13 star wars: the force unleashed