Indiana Jones 5 i Mission: Impossible 7 zanotowały wielkie straty. Pojawiły się konkretne dane

Filmy/seriale
3089V
Indiana Jones 5
Wojciech Gruszczyk | 16.08.2023, 17:36

W 2023 roku w kinach nie zabrakło kontynuacji wielkich IP, ale „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” oraz „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” miały nie osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Wytwórnie w tym wypadku stracą miliony dolarów.

30 czerwca odbyła się premiera „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, a 14 lipca mogliśmy zapoznać się z „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One”. Wyprodukowanie historii o poszukiwaczu skarbów miało kosztować 302 mln dolarów, a Ethan Hunt potrzebował około 300 mln dolarów, by móc powrócić na wielki ekran.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” według oficjalnych informacji wygenerował w sześć tygodni 375 mln dolarów w kinach, a „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” w pięć tygodni zarobił 523 mln dolarów i choć w obu przypadkach udało się uzyskać więcej niż wytwórnie wydały na produkcję filmów, to jednak musimy pamiętać o wydatkach na marketing.

Redakcja Variety uważa, że „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” oraz „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” choć zostały ciepło przyjęte przez widzów, to jednak były to najdroższe produkcje swoich wytwórni i w obu sytuacjach nie udało się wyjść na plus.

Dziennikarze podkreślają, że historie miały osiągnąć straty po 100 mln dolarów. „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” oraz „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” na pewno wygenerują dobre rezultaty w cyfrowej dystrybucji (w SVOD i VOD), ale Disney i Paramount Pictures na pewno liczyły na lepsze wyniki.

Źródło: IGN

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper